Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Transport, oszczędności i wyzwania. W Lidzbarku trwa Forum Drogowe

Fot. D. Grzymska

Oszczędności, ekologia, innowacje i alternatywa dla transportu samochodowego – to tematy poruszane na tegorocznym, ósmym już Forum Drogowym. Naukowcy, zarządcy dróg i przedsiębiorcy z branży drogowej spotkali się w Lidzbarku Warmińskim na  kongresie.

Jak podkreślił Zbigniew Kotlarek, prezes Polskiego Kongresu Drogowego, w dzisiejszych, niespokojnych czasach również tę branże czeka sporo wyzwań.

00:00 / 00:00

Trzeba stawiać na oszczędność ale i recykling – uważa prof. Leszek Rafalski z Rady Głównej Instytutów Badawczych.

00:00 / 00:00

Uczestnicy spotkania rozmawiają także o alternatywie dla transportu samochodowego. Coraz więcej osób przesiada się na rowery – także elektryczne. Jednak ich konkurencyjność zależy od ścieżek rowerowych.

– Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie realizuje projekt kompleksowej budowy sieci tras rowerowych w naszym województwie – podkreślił dyrektor Waldemar Królikowski. Siecią będzie objętych 16 miast, a trasy będą wykorzystywane także turystycznie.

00:00 / 00:00

Forum Drogowe potrwa do wtorku. Spotkanie zorganizowane jest w formie hybrydowej i skierowane jest do zarządców dróg na każdym poziomie, przedstawicieli firm oraz świata nauki.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo
Wzrosła liczba niebezpiecznych wypadków przy pracy. Gdzie jest ich najwięcej?

Praca na Warmii i Mazurach niebezpieczna... jak w kopalni. Główny Urząd Statystyczny podał dane o wypadkach przy pracy w pierwszej połowie bieżącego roku. Jak wynika z...

Zamknij
RadioOlsztynTV