Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tragiczny bilans pożarów

Fot. Łukasz Węglewski

14 osób nie żyje, 30 jest rannych. To tragiczne skutki 470 pożarów, które wybuchły w kraju w czasie Wigilii i świąt Bożego Narodzenia.

Według straży pożarnej, to najtragiczniejszy bilans świąteczny od wielu lat.  Miniona noc na Warmii i Mazurach była spokojna, ale bilans pożarów w całym kraju jest tragiczny.

W pierwszy dzień świąt ogień pojawił się między innymi w Ełku. Spalił się budynek jednorodzinny przy ulicy Augustowskiej. W pogorzelisku, w parterowym domu, strażacy znaleźli dwa, częściowo zwęglone, ciała. Jak wstępnie ustalili policjanci jedną z ofiar jest 56-letni właściciel budynku.

Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak, uważa, że najczęściej do tragedii dochodzi nie z naszej winy, jednak zdarza się, że nie zachowujemy należytej ostrożności.

00:00 / 00:00

Większość pożarów wybuchła w nocy. Wtedy najtrudniej o ratunek, bo zagrożenie zostaje późno zauważone. Rzecznik straży pożarnej przestrzegał przed pozostawianiem na noc i podczas nieobecności w domu włączonych urządzeń elektrycznych. Szczególną uwagę zwrócił na urządzenia dogrzewające i świąteczne iluminacje.

W całej Polsce, kilkanaście razy, strażacy wyjeżdżali też do zdarzeń związanych z ulatnianiem się tlenku węgla. 16 osób z objawami takiego zatrucia zostało przewiezionych do szpitali. (gol/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, straż pożarna
63-latek zginął w pożarze altanki w Olsztynie

Tragiczny pożar przy ulicy Wiosennej w Olsztynie. Strażacy zostali wezwani do gaszenia płonącej altanki. Po ugaszeniu ognia, w pogorzelisku znaleźli częściowo zwęglone ciało mężczyzny. Według wstępnych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV