Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tomasz P.Terlikowski: Rozważania w czasie zarazy

mat. prasowe

Epidemia koronawirusa zmieniła oblicze świata. Nieznana wyniszczająca choroba, kryzys społeczny i gospodarczy oraz głębokie zmiany polityczne – widmo wielkiego dramatu ludzkości sprawiło, że zaczęliśmy stawiać sobie wiele nowych pytań. Czy epidemia to kara Boża? A jeśli tak, to za jakie grzechy? I czy Kościół zdał egzamin w tych trudnych czasach?

W audycji Tomasz Terlikowski (dziennikarz, filozof, publicysta, tłumacz i pisarz)  wskazuje, że epidemie – które wielokrotnie zdarzały się w historii świata – są częścią Bożego planu i każdy z nas może odczytać ich znaczenie.

W tej książce znajdziesz głębokie rozważania duchowe mistrzów medytacji chrześcijańskiej, jak św. Ignacy Loyola, Wenanty Katarzyniec czy Leon XIII, które pozwolą ci odnaleźć sens tragicznych wydarzeń w życiu ludzkości i dadzą nadzieję. Znajdziesz tu także tradycyjne modlitwy o zdrowie i obronę przed groźbą epidemii.

Posłuchaj audycji Okno na Kulturę

W  programie Okno na kulturę Łukasz Adamski i Grzegorz Kasjaniuk rozmawiają o filmach, serialach, muzyce i literaturze. W audycji pojawiają się goście ze świata kultury i mediów.

red: gk

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w okno na kulturę, Tomasz P. Terlikowski
Tomasz Terlikowski: Akita. Objawienia i przesłania

W audycji Okno Na Kulturę gość: Tomasz Terlikowski, dziennikarz, filozof, publicysta, tłumacz i pisarz. Rozmawiamy o Japonii i objawieniach Matki Bożej w Akicie.  Autor książki "Akita....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV