Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tomasz Cichocki: Nie daję za wygraną

kapitan Tomasz Cichocki

Mój plan zawalił się w ciągu jednej sekundy – tak kapitan Tomasz Cichocki mówi o przerwanym rejsie dookoła świata.

Olsztyński żeglarz musiał spłynąć do Port Elizabeth w RPA z powodu poważnego uszkodzenia masztu podczas silnego sztormu w okolicach Przylądka Dobrej Nadziei. Jak mówił gość Moniki Szczygło, wieloletnie przygotowania prysnęły w jednej chwili.

Kapitan Cichocki zapowiada, że podejmie jeszcze jedną próbę opłynięcia ziemi bez zawijania do portu. W Polsce poczeka na nowy maszt, który prawdopodobnie w połowie stycznia ma dotrzeć do RPA ze Szwecji. Po jego zamontowaniu kapitan wróci jachtem na linię startu do francuskiego portu Brest i po raz trzeci spróbuje opłynąć świat.

Po raz pierwszy Tomasz Cichocki podjął takie wyzwanie w lipcu 2011 roku. Po kilku miesiącach tamtego rejsu, z powodu uszkodzenia płetwy sterowej musiał spłynąć do Port Elizabeth, co przeszkodziło mu w opłynięciu ziemi bez zawijania do portu. Po naprawieniu steru żeglarz kontynuował rejs i po 312 dniach żeglugi, po opłynięciu globu, wrócił do francuskiego portu Brest.

Z kapitanem Tomaszem Cichockim rozmawiała Monika Szczygło – posłuchaj

(bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kapitan
W RPA kapitan Cichocki czeka na nowy maszt

Kapitan Tomasz Cichocki z Olsztyna, który z powodu uszkodzenia masztu podczas sztormu musiał przerwać rejs dookoła świata. Teraz jest w RPA. Kapitan Tomasz Cichocki z Olsztyna,...

Zamknij
RadioOlsztynTV