Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„To zaszczyt i wyróżnienie”. Areszt Śledczy w Elblągu ma swój sztandar

Fot. J. Sulecki

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Elblągu otrzymali nowy sztandar. Przekazał go wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Chcę pogratulować Aresztowi Śledczemu w Elblągu. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy pełniącym ciężką i codzienną służbę ten sztandar trafił w wasze ręce

– podkreślił wiceminister Michał Woś.

00:00 / 00:00

Fot. J. Sulecki

Sztandar to symbol najważniejszych wartości, miłości do Ojczyzny, honoru oraz męstwa – mówił dyrektor elbląskiego aresztu porucznik Robert Wiśniowski.

Nadanie sztandaru naszej jednostce jest widocznym znakiem kultywowania najlepszych tradycji Służby Więziennej. To służba społeczeństwu, wierności ideałom oraz praworządności i poszanowania godności człowieka.

00:00 / 00:00

W uroczystości wziął udział generał Służby Więziennej Jacek Kitliński, który zauważył, że każdy sztandar otrzymywany przez poszczególne jednostki jest wyjątkowy.

Mimo ujednolicenia wyglądu sztandarów nie ma drugiego z napisem Areszt Śledczy w Elblągu. To zaszczyt i wyróżnienie dla całej elbląskiej załogi.

00:00 / 00:00

Fot. J. Sulecki

Wicewojewoda warmińsko-mazurski Piotr Opaczewski dodał, że dzięki codziennej służbie poszczególnych formacji, w tym Służby Więziennej, Polacy mogą czuć się bezpiecznie.

To jest efekt pracy wszystkich służb. Między innymi za to należą im się ogromne podziękowania.

00:00 / 00:00

Uroczystość wręczenia sztandaru poprzedziła msza pod przewodnictwem biskupa Jacka Jezierskiego. Ordynariusz elbląski zauważył, że wszystkie formacje mundurowe posiadają swoje sztandary.

Wszystkie podmioty i organizacje państwowe mają swoje sztandary. Dobrze się stało, że swój posiada także Areszt Śledczy w Elblągu.

00:00 / 00:00

Początki Aresztu Śledczego w Elblągu sięgają 1903 roku. W czasie wojny pełnił on rolę więzienia. Obecnie jest w stanie pomieścić prawie 300 osadzonych.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sztandar
Uroczystości Zakładu Karnego w Dublinach. „To nowoczesna jednostka o dużym potencjale”

Zakład Karny w Dublinach koło Korsz ma od dziś własny sztandar. Jednostka zatrudnia 113 funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej. To dla nas ważny dzień - mówił...

Zamknij
RadioOlsztynTV