Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tanie mieszkania w gminie Ełk. „Można sięgnąć po środki, których do tej pory nie było”

Gmina Ełk przystępuje do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, dzięki której powstaną tanie mieszkania na wynajem z możliwością wykupienia ich na własność.

Społeczne Inicjatywy mają działać podobnie jak Towarzystwa Budownictwa Społecznego i są częścią rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa.

Gminy będą mogły liczyć na pomoc państwa – mówi Paweł Krassowski z Krajowego Zasobu Nieruchomości. Program jest skierowany zwłaszcza do małych gmin, które chcą wybudować np. 10 mieszkań. Wójt Tomasz Osewski dodaje, że gmina Ełk chce wybudować około 60 mieszkań. Powstaną one w ciągu 2-3 lat w sąsiedztwie Zarządu Rejonu Dróg.

Warmia i Mazury są liderem w tworzeniu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej – podkreśla poseł Michał Wypij. Gmina Ełk jest siedemnastą gminą, która przystępuje do programu. W ciągu najbliższych 3 lat w województwie warmińsko-mazurskim ma powstać około 1000 mieszkań.

Mieszkania, które powstaną dzięki Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej będą dostępne przede wszystkich dla osób, których dochody nie pozwalają na wzięcie kredytu, a jednocześnie zarabiają zbyt dużo, by otrzymać mieszkanie komunalne.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

Od lewej poseł Michał Wypij, Paweł Krassowski i Tomasz Osewski

Od lewej poseł Michał Wypij i Paweł Krassowski

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mieszkalnictwo, gmina Ełk, Michał Wypij, Tomasz Osewski, tanie mieszkania, Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, wójt Ełku
Czy senator Lidia Staroń zostanie rzecznikiem praw obywatelskich? Posłuchaj opinii parlamentarzystek z regionu

O kandydaturze senator Lidii Staroń na rzecznika praw obywatelskich i epidemii koronawirusa w regionie rozmawiały warmińsko-mazurskie parlamentarzystki: Bogusława Orzechowska i Anna Wasilewska. Gospodarzem Porannych Pytań był...

Zamknij
RadioOlsztynTV