Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szpital dziecięcy dostał specjalistyczny sprzęt. „Nie da się funkcjonować bez pomagania”

Fot. D. Grzymska

Wysokiej klasy sprzęt okulistyczny trafił do szpitala dziecięcego w Olsztynie. Na specjalistyczne badanie pola widzenia czeka ponad setka dzieci.

Aparat posłuży tysiącom małych pacjentów, którzy w ciągu roku leczeni są na oddziale i w poradni okulistycznej szpitala dziecięcego w Olsztynie. Jak podkreśla dyrektor placówki Krystyna Piskorz-Ogórek, kilkanaście tysięcy małych pacjentów leczonych jest w szpitalu w ciągu roku.

Rocznie w naszym szpitalu leczonych jest ponad 13 tysięcy dzieciaczków. Trafiają z powodu różnych chorób okulistycznych. Ten aparat będzie służył tylu pacjentom, a tych dzieci jest coraz więcej.

00:00 / 00:00

Coraz więcej dzieci z regionu trafia do okulisty. Najczęściej diagnozowane jest u nich pogorszenie wzroku. Potwierdza to dr Maria Szwajkowska, koordynator oddziału okulistyki kliniki chirurgii głowy i szyi w szpitalu dziecięcym w Olsztynie. Jej zdaniem ma to związek z pandemią koronawirusa, podczas której dzieci spędzały zbyt dużo czasu przed monitorami. Miały też za mało ruchu na świeżym powietrzu.

00:00 / 00:00

Sprzęt podarowali prywatni przedsiębiorcy, którzy od lat zbierają pieniądze i w ten sposób pomagają małym pacjentom. Sebastian Jurek, reprezentujący społeczność internetową Trade Wars nie wyobraża sobie pracy bez działalności charytatywnej.

Moje osobiste zdanie jest takie, że nie da się funkcjonować, w przestrzeni gdzie są pieniądze, bez pomagania.

00:00 / 00:00

Wraz ze sprzętem okulistycznym do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie trafił aparat do kriochirurgii. Oba urządzenia kosztowały ponad 64 tysiące złotych.

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, zdrowie, pomoc, szpital dziecięcy, pomaganie, aparat medyczny, specjalistyczny sprzęt, sprzęt okulistyczny
Olsztyńskie biblioteki zapraszają na Dni Literatury Dziecięcej

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie rozpoczynają się Dni Literatury Dziecięcej. W tym roku odbywać się będą pod hasłem „Wszystkie kolory czytania”. Spotkania z książką, warsztaty...

Zamknij
RadioOlsztynTV