Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Młodzieżowy slang w spocie policji. Czy dotrze do nastolatków?

„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” – to hasło kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Warmińsko-mazurscy policjanci zainaugurowali edukacyjno – profilaktyczną kampanię w II Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie.

Chcą w ten sposób zwiększyć świadomość młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy. Jednocześnie w urzędzie wojewódzkim w Olsztynie zainaugurowano spot filmowy adresowany do dzieci i młodzieży, który w przystępny, krótki i sugestywny sposób przekonuje, że zażycie każdej substancji psychoaktywnej wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia.

Dopalacze mogą mieć postać tabletek, proszków, ziół, suszu, kadzidełek, czy naklejek tzw. „tatuaży”, a nawet gum czy żelków. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany i nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje organizm.

Kampania organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Podbielska/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w narkotyki, dopalacze, kampania, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, video
Policja przechwyciła prawie kilogram amfetaminy oraz marihuanę i tabletki ekstazy. Zatrzymano mieszkańców Giżycka i Olsztyna

Policjanci z Olsztyna i Giżycka przechwycili niemal kilogram amfetaminy, 140 gramów marihuany i 140 tabletek ekstazy. Giżyccy funkcjonariusze zatrzymali dwóch 30-latków, którzy oprócz marihuany, tabletek ekstazy...

Zamknij
RadioOlsztynTV