Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Symboliczny czek na remont olsztyńskiej Uranii przekazany

Fot. Twitter/Gustaw Marek Brzezin

Symboliczny czek na 132 miliony złotych przekazał marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin prezydentowi Olsztyna Piotrowi Grzymowiczowi. To unijne fundusze na modernizację olsztyńskiej hali Urania.

Zdaniem marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina, obiekt ma być przede wszystkim wielofunkcyjny.

Hala Urania to nie tylko sport i wydarzenia o charakterze widowiskowym, promocyjnym. To również możliwość odbywania wszelkich targów i rozwój gospodarczy w regionie

00:00 / 00:00

Jak zapowiedział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, termin składania ofert nie upłynie pod koniec stycznia, jak pierwotnie zakładano, ale w lutym.

Przed nami postępowanie przetargowe, ogłoszone pod koniec grudnia. Jesteśmy na etapie udzielania odpowiedzi potencjalnym oferentom. Mamy nadzieję, że wykonawcę uda się wyłonić w drugim kwartale tego roku i w połowie 2023 roku zakończymy prace

00:00 / 00:00

To bardzo ważne nie tylko dla Olsztyna, ale również dla regionu – dodaje Radosław Nojman, przewodniczący klubu PiS w olsztyńskiej radzie miasta i ratuszowej komisji Sportu i Rekreacji.

To bardzo ważne nie tylko dla Olsztyna, ale również dla regionu. Cieszę się, że prezydentowi udało się wygospodarować środki na wkład własny. Druga taka okazja mogłaby się nie powtórzyć. Do tej modernizacji dołożył także rząd.

00:00 / 00:00

Remont hali ma potrwać do końca 2023 roku. To oznacza, że niektóre  olsztyńskie drużyny muszą znaleźć inne miejsce do rozgrywania spotkań. Szczypiorniści pierwszoligowej Warmii Energi Olsztyn przeniosą się do Biskupca, ale to jeszcze trochę potrwa.

Porozumienie z Biskupcem mamy podpisane na dłuższy czas. Zabezpieczyliśmy się na taką ewentualność. Porozumienie z OSiR-em, jeśli chodzi o halę Urania, przedłużyliśmy. (…) Miejmy nadzieję, że ten sezon dokończymy na naszej starej hali.

– mówił Marcin Malewski, menedżer sportowy, zawodnik i drugi trener Warmii.

00:00 / 00:00

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn również powinni dokończyć sezon w Uranii, a później prawdopodobnie będą grać w Iławie.

Fot. K. Piasecka

Fot. K. Piasecka

Autor: K. Piasecka
Redakcja: Ł. Sadlak/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, remont, przebudowa, urania, Hala Urania
Oszuści po raz kolejny atakują. Na to musisz szczególnie uważać

Pracownicy pocztowi, policjanci i członkowie rodziny w potrzebie - oszuści znowu atakują. Tylko w środę w Olsztynie doszło do pięciu takich prób. W jednym przypadku udało...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV