Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszuści po raz kolejny atakują. Na to musisz szczególnie uważać

Fot. Adobe Stock

Pracownicy pocztowi, policjanci i członkowie rodziny w potrzebie – oszuści znowu atakują. Tylko w środę w Olsztynie doszło do pięciu takich prób.

W jednym przypadku udało im się osiągnąć cel i ich ofiara straciła 9 tysięcy złotych. Jak powiedział nam podkomisarz Rafał Prokopczyk z KMP – wzorową postawą wykazała się jedna z potencjalnych ofiar oszustów, 71-letnia mieszkanka Olsztyna:

Gdy kobieta nabrała podejrzeń co do rozmówców nie rozłączając rozmowy odłożyła słuchawkę, przeszła do drugiego pokoju skąd, z drugiego telefonu, zadzwoniła do swojego syna po poradę. Kobieta otrzymała informację zwrotną, że prawdopodobnie uczestniczy w przestępczym procederze co faktycznie miało miejsce.

00:00 / 00:00

Policja apeluje by podczas rozmów telefonicznych z nieznajomymi być wyjątkowo czujni, nie wdawać się w dyskusje, a służby informować dopiero po rozłączeniu rozmowy. W innym przypadku połączymy się ze wspólnikiem dzwoniącego. Funkcjonariusze przypominają również, że nigdy podczas działań nie proszą o pieniądze.

 

Autor: L. Tekielski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, policja, apel, oszustwo
Śnieg to wielka radość, ale nie dla tych którzy muszą go sprzątać. Jakie obowiązki mają kierowcy i właściciele budynków?

Elbląska straż miejska przypomina o obowiązku odśnieżania. Terenami miejskimi zajmują się służby komunalne, ale te prywatne i spółdzielcze są w gestii właścicieli lub administratorów. Śnieg musi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV