DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro

Świetny mecz Indykpolu AZS-u w Radomiu. Akademicy wygrali za trzy punkty

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn po bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu wygrali w Radomiu z Cerradem Eneą Czarnymi 3:1. Ten wynik daje podopiecznym trenera Daniela Castellaniego awans na ósme miejsce w tabeli – kosztem Ślepska Suwałki.

Od początku spotkania to AZS osiągnął przewagę, w pewnym momencie osiągając nawet przewagę pięciu punktów. W końcówce seta jednak gospodarze dogonili Akademików, a Indykpol seta rozstrzygnął dopiero w grze na przewagi – asem serwisowym popisał się środkowy Mateusz Poręba i goście prowadzili 1:0. W drugiej odsłonie to siatkarze z Radomia zrewanżowali się olsztynianom, wygrywając seta 25:20.

Trzecia partia wyglądała bardzo podobnie tylko… w drugą stronę – to Indykpol wygrał 25:20. W czwartym, i jak się okazało ostatnim secie, zacięta rywalizacja toczyła się do ostatniej piłki. Ostatecznie to podopieczni Daniela Castellaniego zachowali więcej zimnej krwi, wygrywając 25:23, a całe spotkanie 3:1. MVP meczu został wybrany atakujący Akademików, Jan Hadrava.

Zagraliśmy super mecz – przyznał po meczu kapitan Akademików – Paweł Woicki.

00:00 / 00:00

Autor: M. Świniarski/A. Dybcio