Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stypendia mają zachęcić przyszłych lekarzy do pracy w elbląskich szpitalach

Fot. D. Grzymska

Elbląg wprowadza program stypendialny dla studentów dwóch ostatnich lat medycyny. Miasto chce zachęcić młodych lekarzy do podjęcia pracy w deficytowych specjalnościach w szpitalu miejskim i wojewódzkim.

Umowa wiązałaby rezydenta na co najmniej 4 i pół roku. Elbląg jest jednym z pierwszych samorządów decydujących się na taki sposób pozyskania medyków. Program stypendialny został przyjęty jednomyślnie przez radę miasta.

Chwała naszemu samorządowi, bo jest to ważna sprawa w sytuacji, kiedy brak jest lekarzy

– uważa opozycyjna radna Halina Sałata z klubu PiS.

Wysokość stypendium to 2 tysiące złotych, stypendysta musi też spełnić szereg warunków zawartych w regulaminie. Nie może powtarzać roku, brać urlopu i mieć średnią co najmniej 3,5 – wyjaśnia Monika Kurpanik z urzędu miasta. W planie są także mieszkania dla młodych lekarzy, ale to dopiero kiedy powstanie nowy budynek ETBS.

Nabór będzie ogłoszony na przełomie lipca i sierpnia, podana zostanie lista poszukiwanych specjalności i planowana liczba stypendystów. Do 15 października stypendia zostaną przyznane.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w medycyna, umowa, student, studenci, stypendium, miasto, program stypendialny, oferta pracy
Stomil Olsztyn ma nowego trenera!

Adrian Stawski został nowym trenerem Stomilu Olsztyn. Podpisał roczną umowę z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Ostatnio prowadził II-ligową Bytovię Bytów, z którą jest związany od...

Zamknij
RadioOlsztynTV