Stomil kończy rundę remisem. O awansie zdecyduje baraż

Stomil po raz kolejny nie wykorzystał szansy na bezpośredni awans i tylko zremisował w Stężycy z Radunią 0:0 po bardzo słabym meczu. W barażach olsztynianie zagrają z Wisłą Puławy.

Trener Szymon Grabowski nie dokonał żadnych zmian w porównaniu ze składem wyjściowym z meczu z Siarką. Shun Shibata został w Olsztynie, lecząc uraz.

Od pierwszej minuty olsztynianie rzucili się do ataków, jednak bez skutku bramkowego. Po 20 minutach gry przebudzili się gospodarze i mogli wyjść na prowadzenie, jednak świetnie w bramce zaprezentował się Jakub Mądrzyk.

Oba zespoły próbowały sił w szybkim ataku, jednak nie doszło do jakiś wyraźniejszych sytuacji bramkowych. Do przerwy było 0:0, a w decydującym starciu w Kołobrzegu Kotwica przegrywała z Pogonią Siedlce 0:1.

W drugą połowę lepiej weszła Radunia i gdyby nie Jakub Mądrzyk, powinna prowadzić po strzale Radosława Stępnia z 48. minuty. Stomil nie odpowiedział żadną konkretną akcją. W 65. minucie znów na wysokości zadania stanął Mądrzyk, broniąc nieprzyjemny strzał z dystansu.

Olsztynianie nie mieli pomysłu na przedostanie się pod bramkę Raduni, najlepiej spisywał się w zespole z Olsztyna Mądrzyk. Trochę ożywienia wprowadziło w poczynania Stomilu wprowadzenie Wericka Caetano, ale olsztynianie nie potrafili zagrozić bramce Kacpra Tułowieckiego. Jeszcze w doliczonym czasie tylko słupek uratował podopiecznych Szymona Grabowskiego po strzale Kuzimskiego. Najlepszą sytuację na zmianę wyniku miał Bartosz Forek, ale Tułowiecki obronił jego dobry strzał.

Wynik z pokorą przyjął trener Stomilu Szymon Grabowski.

00:00 / 00:00

Trener Raduni Szymon Hartman.

Olsztynianie zajęli 4. miejsce w lidze. W półfinale baraży Stomil zmierzy się u siebie z Wisłą Puławy 7 czerwca (godzina 17.45), finał baraży w niedzielę 11 czerwca o godzinie 15.30.

Olimpia Elbląg w swoim ostatnim spotkaniu przegrywa z GKS-em Jastrzębie 0:1. Elblążanie kończą sezon na 9. miejscu w tabeli 2. ligi.

Przemysław Gomułka uważa, że zespołowi brakowało skuteczności.

Redakcja: M. Rutynowski za stomil.olsztyn.pl/M. Świniarski/K. Piasecka

Więcej w piłka nożna, mecz, Stomil Olsztyn, Olimpia Elbląg, remis, Wisła Puławy
W Braniewie powstał nowy stadion. Zyskają lekkoatleci i piłkarze

W Braniewie powstał nowy stadion lekkoatletyczno-piłkarski. Poprzedni stadion z lat 80. był przestarzały. W miejscu starego stadionu piłkarskiego klubu Zatoka, wybudowano nowy o wielofunkcyjnym przeznaczeniu. Całkowicie...