Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sprawca wypadku na ulicy Bałtyckiej usłyszał zarzuty

Zarzuty spowodowania katastrofy w ruchu lądowym i prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości przedstawiła w środę prokuratura kierowcy, który jadąc ulicą Bałtycką w Olsztynie staranował miejski autobus i auta osobowe. Wystąpiła też do sądu o areszt tymczasowy dla podejrzanego.

Podejrzany został w środę przesłuchany. Przyznał się do obu czynów. – Prokurator złożył wniosek o tymczasowy areszt na trzy miesiące. Sąd ten wniosek uwzględnił i zastosował areszt – powiedział prokurator rejonowy Prokuratury Olsztyn-Północ Piotr Machul.

42-letni kierowca wywrotki usłyszał zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym poprzez umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa ruchu, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niedostosowanie prędkości do warunków, wskutek czego 12 osób zostało poszkodowanych. Sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności, jednak mężczyźnie grozi 15 lat więzienia, ponieważ prowadził w stanie nietrzeźwości.

W całości przyznał się do zarzutów, wyraził skruchę, zgłosił gotowość dobrowolnego poddania się karze. Z jego strony pełna skrucha. Mówił, że od 2000 roku pracuje jako kierowca zawodowy. W przeszłości nie miał żadnego zdarzenia drogowego, nie uczestniczył w żadnym wypadku, a w Polsce pracuje jako kierowca zawodowy od wielu lat

– powiedział obrońca podejrzanego, Piotr Afeltowicz.

Jak podawała policja, w chwili zdarzenia kierowca wywrotki był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja informowała, że to obcokrajowiec, nie wskazując jego narodowości.

Do karambolu doszło w poniedziałek na ul. Bałtyckiej w Olsztynie, w okolicy wiaduktu. Ciężarowa wywrotka bez ładunku staranowała najpierw cztery samochody osobowe stojące na światłach. Po uderzeniu jedna z osobówek dachowała. Następnie uderzyła w tył stojącego na przystanku autobusu miejskiego. Zahaczyła o wiatę przystankową i zjechała na pobocze, po skarpie.

W pojazdach uczestniczących w zdarzeniu było w sumie 26 osób. Części z nich udzielono pomocy na miejscu, a 12 poszkodowanych trafiło do szpitali. Olsztyńska policja podała, że żadna z tych osób nie odniosła poważnych obrażeń.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: K. Ośko

Spowodował karambol w Olsztynie. Kiedy może usłyszeć zarzuty?

K. Kuriata o wypadku na Bałtyckiej: musimy zebrać informacje od wszystkich służb

Poważny wypadek na Bałtyckiej. Sprawca miał 2 promile alkoholu we krwi [FILM I ZDJĘCIA]

Więcej w wypadek, video, uwaga, pilne, sprawca wypadku
Spowodował karambol w Olsztynie. Kiedy może usłyszeć zarzuty?

Kierowca, który spowodował karambol na jednej z głównych ulic Olsztyna, dziś nie usłyszy prokuratorskich zarzutów. W poniedziałek wieczorem mężczyzna, mając ponad 2 promile alkoholu, prowadził ciężarówkę...

Zamknij
RadioOlsztynTV