Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spowodował karambol w Olsztynie. Kiedy może usłyszeć zarzuty?

Fot. A. Minkiewicz-Zaremba

Kierowca, który spowodował karambol na jednej z głównych ulic Olsztyna, dziś nie usłyszy prokuratorskich zarzutów. W poniedziałek wieczorem mężczyzna, mając ponad 2 promile alkoholu, prowadził ciężarówkę typu wywrotka.

Jechał dwupasmową ulicą Bałtycką, wypadł z drogi, przejechał na przeciwległą jezdnię i staranował 4 auta osobowe stojące na czerwonym świetle. Jedno z nich dachowało. Ciężarówka z impetem uderzyła w tył miejskiego autobusu i wiatę przystankową, po czym stoczyła się ze skarpy. Jak przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski, trwają jeszcze czynności prowadzone przez policję.

Policja kontynuowała dziś gromadzenie materiału dowodowego. Prokurator zaplanował na środę czynności z udziałem kierującego. Ewentualne zarzuty i dalsze czynności będą więc dopiero jutro

– wskazał.

Po karambolu do szpitali w Olsztynie trafiło 14 osób. 2 osoby nadal są hospitalizowane. To kobieta w ciąży i jedna osoba niepełnoletnia. Ich stan jest dobry. Kobieta ma uraz ręki, jest na oddziale ortopedycznym. W szpitalu dziecięcym jest dziewczyna, która ma stłuczenia i złamany nos.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

K. Kuriata o wypadku na Bałtyckiej: musimy zebrać informacje od wszystkich służb

Poważny wypadek na Bałtyckiej. Sprawca miał 2 promile alkoholu we krwi [FILM I ZDJĘCIA]

Więcej w wypadek, ciężarówka, Bałtycka
K. Kuriata o wypadku na Bałtyckiej: musimy zebrać informacje od wszystkich służb

Jak przebiegała koordynacja działań służb pracujących przy wczorajszym wypadku na ulicy Bałtyckiej w Olsztynie? O tym opowiedział Krzysztof Kuriata z urzędu wojewódzkiego w Olsztynie. Dlaczego niektórzy...

Zamknij
RadioOlsztynTV