Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

K. Kuriata o wypadku na Bałtyckiej: musimy zebrać informacje od wszystkich służb

Fot. A. Minkiewicz-Zaremba

Jak przebiegała koordynacja działań służb pracujących przy wczorajszym wypadku na ulicy Bałtyckiej w Olsztynie? O tym opowiedział Krzysztof Kuriata z urzędu wojewódzkiego w Olsztynie.

Dlaczego niektórzy poszkodowani musieli dłużej czekać na karetki i czy wszystko zostało zorganizowane tak, jak należy? – To będziemy oceniać w najbliższym czasie – przekazał Radiu Olsztyn Krzysztof Kuriata, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Na miejscu było 6 zespołów ratownictwa medycznego. Łącznie 14 osób trafiło do olsztyńskich szpitali. Zgodnie z procedurą zdarzenia masowego mamy 72 godziny na to, żeby zebrać informacje od wszystkich służb. Musimy pamiętać o tym, że wszystkich służb na miejscu było bardzo dużo i zgodnie ze specjalną dokumentacją musimy zebrać te wszystkie informacje

– wyjaśniał Kuriata.

Jak dodał, po zebraniu wszystkich informacji będzie możliwe ustalenie, czy wszystkie wykonane czynności przebiegły prawidłowo i w dobrym czasie.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

Poważny wypadek na Bałtyckiej. Sprawca miał 2 promile alkoholu we krwi [FILM I ZDJĘCIA]

Więcej w wypadek, Bałtycka
Poważny wypadek na Bałtyckiej. Sprawca miał 2 promile alkoholu we krwi [FILM I ZDJĘCIA]

Do trzeciej nad ranem trwały utrudnienia w ruchu na ulicy Bałtyckiej w Olsztynie, gdzie pijany kierowca ciężarówki staranował autobus komunikacji miejskiej, kilka aut osobowych i wiatę...

Zamknij
RadioOlsztynTV