Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spór o ścieżkę rowerową nad jeziorem Długim

Ścieżka rowerowa nad jeziorem Długim w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

„Ścieżka rowerowa im. Zbyszka Rojka” – na takim określeniu trasy nad jeziorem Długim w Olsztynie zależy grupie miłośników aktywnej rekreacji.

Zabiegają o to od lat uzasadniając, że Zbyszek był inicjatorem budowy tras rowerowych w Olsztynie, organizatorem licznych wycieczek i rajdów na dwóch kółkach. Uważa się go też za prekursora rowerowej aktywności na Warmii i Mazurach. Społecznicy uzasadniają, że to właśnie ta ścieżka nad jeziorem Długim jest odpowiednim miejscem do upamiętnienia Zbigniewa Rojka.

00:00 / 00:00

Wniosek o nadanie imienia trafił do ratusza, a potem do zaopiniowania przez radę osiedla nad jeziorem Długim. Decyzja jest negatywna.

– Uważamy, że nie ma potrzeby, by wprowadzać nowe nazewnictwo – powiedział Polskiemu Radiu Olsztyn przewodniczący, Wojciech Konecko.

Opinia jest wiążąca dla olsztyńskiego ratusza.

– Skonsultowaliśmy ten projekt z radą osiedla, ich decyzja była negatywna, a my musimy i chcemy szanować wolę lokalnej społeczności – stwierdził Patryk Pulikowski z olsztyńskiego ratusza.

Co na to pomysłodawcy? Stowarzyszenie Kołodrom i osoby związane z ruchem rowerowym zapowiadają, że będą zbierać podpisy za nadaniem imienia ścieżce wśród osób, które korzystają z trasy nad jeziorem. Jak zauważają – to miejsce, z którego korzystają mieszkańcy całego miasta i oni też powinni się wypowiedzieć.

 

 

 

(rles/kpias)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w spór, Kołodrom, jezioro Długie
Odłowili ponad 20 kilogramów żarłocznej ryby

22 kilogramy sumików amerykańskich wyłowili uczestnicy 1. Zawodów Sumowych na jeziorze Długim w Olsztynie. Impreza ta została zorganizowana, by eliminować rybę, która jest szkodnikiem, sztucznie wprowadzonym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV