Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sokół Ostróda zmienia trenera. Jarosław Kotas komentuje decyzję zarządu

Fot. FB Sokół Ostróda/Natalia Wasilewska

Zmiana na stanowisku trenera w Sokole Ostróda. Z drużyny, która w tym sezonie awansowała do drugiej ligi, odszedł grający trener Piotr Kołc.

O przyczynach decyzji mówi dyrektor sportowy klubu, Jarosław Kotas:

Kiedy Piotr przychodził do Sokoła, to była również moja inicjatywa. Wiedziałem, że jest bardzo dobrym piłkarzem na te ligi. Powoli jednak chciał już wchodzić w buty trenerskie.  Namówiłem Piotra, aby przyszedł do nas i pomógł. Teraz nie chce już grać w piłkę, on lepiej zna swój organizm. Wyniki w III lidze nie powalały na kolana, mieliśmy bardzo dużo porażek i praca Piotra Kołca jako samodzielnego trenera byłaby pod dużym znakiem zapytania. Teraz II liga będzie bardzo mocna – słabeusze będą odpadać, a silne drużyny będą tylko czekać, aby dopisać sobie trzy punkty. Nie chcemy się ośmieszać, chcemy zaprezentować Ostródę i całą Warmię i Mazury jako fajną ekipę. Wiary w Piotra nie było z żadnej strony – ani zarządu, ani sponsorów, prowadzone były rozmowy z piłkarzami i sztabem trenerskim. Piotr się upierał, żeby zostać samodzielnym trenerem. Uszanowaliśmy jego decyzję, że nie chce grać, a teraz on musi uszanować decyzję zarządu.

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w trener, Sokół Ostróda, zmiana, Jarosław Kotas
Prezes W-M ZPN komentuje decyzję o awansie Sokoła Ostróda. „Nie mogliśmy zdecydować inaczej”

"Nie mogliśmy zdecydować inaczej, biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną w Polsce" - tak zakończenie rozgrywek pierwszej grupy trzeciej ligi piłki nożnej komentuje prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki...

Zamknij
RadioOlsztynTV