Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Śluza do diagnozowania chorych i inne zmiany. Część olsztyńskich szpitali wprowadza nową organizację pracy

Fot. A. Chmielewska

W związku z pandemią koronawirusa w niektórych olsztyńskich szpitalach wprowadzono zmiany w dotychczasowym funkcjonowaniu.

Szpital dziecięcy

Do szpitala dziecięcego trafiają także dzieci z podejrzeniem zarażenia koronawirusem, ale nie oznacza to, że cały szpital został przekształcony. Jak informuje Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego ze szpitala wydzielono budynek z odrębnym wejściem i izbą przyjęć. Właśnie tam trafiają dzieci z podejrzeniem zarażenia SARS-Cov-2. Znajduje się tam obecnie 10 łóżek z możliwością zwiększenia tej liczby do 20.

00:00 / 00:00

Szpital wojewódzki

Z kolei przed izbą przyjęć szpitala wojewódzkiego w Olsztynie stanął, przygotowany przez strażaków namiot. To tzw. śluza do wstępnego diagnozowania osób podejrzanych o zarażenie koronawirusem – wyjaśnia Krzysztof Guzek. Chodzi o to, by takie osoby nie trafiały bezpośrednio na izbę przyjęć, bo jeśli potwierdzi się zarażenie, będzie trzeba ją zamknąć i zdezynfekować.

00:00 / 00:00

Przypominamy o nowym obowiązku w przychodniach lekarskich. Chory powinien najpierw wykonać telefon, gdzie lekarz oceni, czy konieczna jest wizyta w przychodni. Dostępne są także e-recepty bez wizyty u lekarza. Te same procedury obowiązują w ambulatorium nocnej i świątecznej pomocy.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, Olsztyn, szpital wojewódzki, szpital dziecięcy, szpitale
Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia: 156 osób ma potwierdzonego wirusa SARS-Cov-2

Mamy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Łącznie jest ich 156, trzy osoby zmarły. Po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało...

Zamknij
RadioOlsztynTV