Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia: 156 osób ma potwierdzonego wirusa SARS-Cov-2

Mamy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Łącznie jest ich 156, trzy osoby zmarły.

Po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 6 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Chodzi o 3 osoby z województwa mazowieckiego (Radom, Warszawa), 1 osobę z województwa małopolskiego (Kraków) i 2 osoby z województwa śląskiego (Zawiercie). Resort podał, że pacjenci są w stanie stabilnym.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław i Wałbrzych), 5 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. wielkopolskiego (Kalisz i Poznań), 2 osób z woj. opolskiego (Opole), 2 osób z woj. śląskiego (Cieszyn, Tychy), 2 osób z podkarpackiego oraz 2 osób z woj. łódzkiego (Łódź). Tylko jedna osoba jest w stanie średnim, pozostali pacjenci są w stanie dobrym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 150/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)

– napisano na Twitterze.

O pierwszym polskim przypadku pacjenta z koronawirusem MZ poinformowało 4 marca. Pierwszy zgon odnotowano 12 marca, zmarła 57-letnia kobieta, która przebywała w szpitalu w Poznaniu. 13 marca w szpitalu we Wrocławiu zmarł 73-letni mężczyzna, a 14 marca 66-letni mężczyzna hospitalizowany w Lublinie. Szef GIS Jarosław Pinkas informował w sobotę, że jest 13 ozdrowieńców; tym terminem medycznym określa się osoby, u których ustąpiły objawy choroby zakaźnej.

Od weekendu w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Sanepid przypomina, że od niedzieli 15 marca na 10 dni zawieszone zostają międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe oraz wprowadzony zakaz wjazdu do Polski dla cudzoziemców.

 

Źródło: PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, GIS, ministerstwo zdrowia, uwaga, pilne, zakażenie, koronawirus
Większość urzędów w regionie jest zamkniętych, są jednak wyjątki. Które sprawy musimy załatwić osobiście?

W związku z sytuacją zagrożenia epidemicznego zamknięta jest większość urzędów - w tym olsztyński ratusz. Można jednak załatwić kilka ważnych spraw, które wymagają osobistej obecności.    Do...

Zamknij
RadioOlsztynTV