Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Senior w centrum uwagi! Sprawdź kto, gdzie i jak pomaga emerytom i rencistom podczas pandemii

Wybuch epidemii koronawirusa sparaliżował funkcjonowanie całego świata. Osoby starsze znalazły się w grupie najbardziej narażonej na śmiertelne skutki choroby wywoływanej tym wirusem. Seniorzy potrzebują wsparcia, uwagi i realnej pomocy.

W Polsce ponad 9 milionów osób starszych słyszy każdego dnia, że niewidzialny wróg SARS-Cov-2 postanowił wziąć ich sobie na cel. Nagle nie powinni wychodzić z domu i spotykać się nawet z rodziną. To jest wyzwanie, przed którym stoi całe społeczeństwo. Właśnie teraz seniorzy powinni być w centrum uwagi, ponieważ potrzebują szczególnej ochrony i wsparcia.

W tej trudnej sytuacji, kiedy świat został zaatakowany koronawirusem, a jego ofiarami padają głównie osoby starsze, nie wolno nam stać biernie z boku. Nasza fundacja ma obowiązek stanąć na wysokości zadania i dostarczyć wiedzę, wsparcie i pomoc osobom, których los dotyka teraz tak boleśnie

– mówi Marzena Rudnicka, prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej postanowił pomóc seniorom, zbierając dla nich wiedzę o tym, kto, gdzie i jak pomaga osobom starszym oraz skompletował w jednym miejscu najważniejsze i czytelne informacje o obecnej sytuacji.

Uruchomiono portal ABC Senior.com, w którym znajdziemy możliwie kompletne i sprawdzone informacje potrzebne seniorom w tym wyjątkowo trudnym okresie. Portal dedykowany jest seniorom, ale też młodszym pokoleniom, aby czerpały wiedzę, jak pomagać osobom starszym.

Na platformie ABCsenior.com znajdziemy m.in. wyszukiwarkę nieodpłatnej pomocy lokalnej dla seniorów, informacje o bieżącej sytuacji w kraju, wykaz najważniejszych telefonów oraz mapę szpitali zakaźnych.


Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za www.gov.pl

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w senior, seniorzy, emeryci, rencisci, rencista
Giżycko wprowadza program pomocy mieszkańcom. Sprawdź, kto może z niego skorzystać

Burmistrz Giżycka wydał zarządzenie o specjalnych formach pomocy mieszkańcom w sytuacji kryzysowej. Pomoc mogą otrzymać przebywające na terenie Giżycka osoby objęte kwarantanną, ludzie starsi, niepełnosprawni i...

Zamknij
RadioOlsztynTV