Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Saperzy wywieźli niewybuch znaleziony przy szpitalu w Szczytnie

Saperzy zabezpieczyli i wywieźli niewybuch z czasów II wojny światowej, na który natrafiono w środę podczas rozbudowy szpitala w Szczytnie. Do czasu usunięcia znaleziska kilkunastu pacjentów przeniesiono do bardziej oddalonego skrzydła budynku.

Jak poinformowała podkom. Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji, zardzewiały pocisk artyleryjski z czasów II wojny został wykopany przez operatora koparki podczas prac budowlanych w miejscu, gdzie powstaje nowe skrzydło szpitala powiatowego. Policja zabezpieczyła znalezisko i wezwała patrol saperski.

Według policji nie było konieczności ewakuowania poza budynek osób znajdujących się w szpitalu. Pacjentów i pracowników, którzy znajdowali się w części szpitala odległej o kilkanaście metrów od miejsca znalezienia niewybuchu, przeprowadzono do bardziej odległego skrzydła budynku. Akcja zabezpieczenia i wywiezienia niewybuchu zakończyła się w ciągu niespełna dwóch godzin.

Dyrektor szpitala powiatowego w Szczytnie Beata Kostrzewa powiedziała, że jest wdzięczna za to, że działania policji i saperów zostały przeprowadzone tak sprawnie. Jak zapewniła, nie było żadnego zagrożenia dla pacjentów i personelu. Na czas trwania akcji ok. 20 osób – głównie matki z noworodkami i pracowników laboratorium – przeniesiono do innej części budynku.

 

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w niewybuch, policja, szpital
Wypoczynek skończył bez prawa jazdy. Mieszkańca Mazowsza jadącego „wężykiem” zatrzymała policja. ZOBACZ FILM

Jechał całą szerokością drogi wykonując niebezpieczne manewry. Po zatrzymaniu  przez policję, okazało się, że 50-letni mieszkaniec Mazowsza miał prawie 3 promile w wydychanym powietrzu. Kierowcę BMW...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV