Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd zajmie się sprawą napadu na kantor i próby zabójstwa trzech osób

Fot. P. Getka

Sąd Okręgowy w Olsztynie zajmie się sprawą Jakuba D. oskarżonego o napad na kantor przy ul. Głowackiego w Olsztynie i próbę zabójstwa trzech osób. Sąd wyznaczył już termin posiedzenia wstępnego, na którym ma być zaplanowany i zorganizowany przebieg procesu w tej sprawie.

Chodzi o zdarzenie ze stycznia zeszłego roku – przypomniał sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Według ustaleń prokuratora, Jakub D. przed tym zdarzeniem utrzymywał się z inwestowania na giełdzie. Jednak z biegiem czasu coraz częściej zdarzały mu się nietrafione inwestycje, przez które zaczął popadać w długi. Chcąc wyjść z trudnej sytuacji finansowej, postanowił napaść na kantor. Oskarżony w tym celu wybrał ofertę firmy zajmującej się obrotem kryptowalutami oraz złotem inwestycyjnym – jedna z jej kilkunastu w kraju placówek mieściła się także na ul. Głowackiego w Olsztynie.

Ponadto śledczy ustalili, że Jakub D. przygotował się do tego napadu – m.in. nabywając nielegalnie broń i amunicję.

Zdaniem śledczych, w trakcie tej pozorowanej transakcji Jakub D. udał się do łazienki, gdzie zaatakował najpierw kobietę, używając wobec niej paralizatora oraz oddając do niej strzał w okolice brzucha. Następnie oskarżony oddał jeden strzał przez drzwi łazienki w kierunku blokujących je dwóch pozostałych pracowników, zaalarmowanych krzykiem swojej koleżanki. W rezultacie jeden pracownik został postrzelony, a drugi zdołał wybiec z budynku, wzywając pomocy.

Mężczyzna już następnego dnia został zatrzymany przez policję. Prokurator przedstawił mu także zarzut nielegalnego posiadania broni palnej oraz amunicji. Jakub D. przyznał się do napadu na kantor i nielegalnego posiadania broni oraz amunicji, jednakże zaprzeczył, aby chciał kogokolwiek zabić.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Sąd Okręgowy w Olsztynie
Olsztyński sąd nie zgodził się na ekstradycję ściganego Rosjanina

Sąd Okręgowy w Olsztynie nie zgodził się na ekstradycję obywatela Federacji Rosyjskiej Ilii N. ściganego przez władze Rosji. Według rosyjskich organów ścigania, w 2014 roku Ilia...

Zamknij
RadioOlsztynTV