Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd przyznał zadośćuczynienie mężczyźnie pobitemu przez policjantów. Poszkodowany zapowiada apelację

Budynek Sądu Rejonowego w Olsztynie. fot. Przemysław Getka

Sąd Rejonowy w Olsztynie zasądził kwotę 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia od Skarbu Państwa na rzecz osoby, która była przesłuchiwana ze stosowaniem przemocy fizycznej przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. 

Jest to odprysk cywilny sprawy karnej, która została skierowana do rozpoznania przez sąd w Ostródzie, gdzie na ławie oskarżonych zasiada siedemnaście policjantów. Dlaczego proces do tej pory się nie rozpoczął – wyjaśniła Radiu Olsztyn prezes Sądu Rejonowego w Ostródzie sędzia Marzena Madrak.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, że w kwietniu 2015 roku jeden z zatrzymanych zgłosił, że został pobity przez olsztyńskich funkcjonariuszy. Z czasem liczba osób zeznających przeciwko policjantom wzrosła do 35. Do winy przyznało się częściowo lub całkowicie pięciu oskarżonych. Siedemnastu policjantom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Część funkcjonariuszy została wydalona ze służby, a szefowie miejskiej i wojewódzkiej komendy odeszli ze stanowisk. Do tej pory Sąd Rejonowy w Ostródzie uwzględnił zażalenie czterech olsztyńskich policjantów i uchylił zawieszenie ich w czynnościach służbowych.

Wyrok w sprawie zadośćuczynienia dla jednego z pokrzywdzonych przez policjantów mężczyzn nie jest prawomocny. Pełnomocnik poszkodowanego Daniel Janik poinformował Radio Olsztyn, iż będzie skarżył ten wyrok – w podobnej sprawie Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu zasądził wyrok zadośćuczynienia 25 tysięcy euro.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policjant, policja, pobicie, wyrok, zadoscuczynienie, Sąd Rejonowy w Olsztynie, Daniel Janik
Zrób sobie selfie z rowerem! Dokumentacja fotograficzna ułatwi identyfikację pojazdu w przypadku kradzieży

Nie chcesz ułatwić życia złodziejom rowerów? Zrób sobie selfie ze swoim pojazdem - radzi elbląska policja. Rowery giną najczęściej spod sklepów, z klatek schodowych lub innych...

Zamknij
RadioOlsztynTV