Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd podjął decyzję w sprawie uchwały Rady Miejskiej w Biskupcu

Biskupiec. Fot. Łukasz Węglewski

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie oddalił skargę Prokuratury Regionalnej w Białymstoku na uchwałę Rady Miejskiej w Biskupcu z 17 grudnia 2015 roku.

Uchwała ta zwalnia z podatku od nieruchomości inwestora, którego koszt inwestycji w gminie przekroczył 50 mln euro i w jej wyniku powstało 200 nowych miejsc pracy. Ten warunek spełnia tylko jeden inwestor – fabryka Egger. Zdaniem prokuratury rada gminy tą uchwałą przekroczyła swoje uprawnienia i złamała konstytucyjną zasadę równości wobec prawa podmiotów gospodarczych. Ponadto udzieliła zwolnienia bezterminowo. Sąd nie podzielił stanowiska prokuratury i utrzymał uchwałę w mocy.

Austriacka fabryka płyt meblowych korzysta już ze zwolnienia z podatku dochodowego z tytułu lokalizacji w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wartość inwestycji wyniosła ponad 1,5 mld złotych i stworzyła 400 miejsc pracy.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Biskupiec, wsa
Czy Rada Miejska w Biskupcu złamała prawo? Skargą prokuratury zajmie się Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie rozpatrzy dzisiaj skargę Prokuratury Regionalnej w Białymstoku na uchwałę Rady Miejskiej w Biskupcu z 17 grudnia 2015 roku. Uchwała zwalnia z...

Zamknij
RadioOlsztynTV