Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszyło wiosenne koszenie trawników. Łąki kwietne sposobem na oszczędności

W Olsztynie rozpoczęło się dziś koszenie trawników. Kosiarki będą wyjeżdżały na tereny zielone przez półtora miesiąca. Wiosenna akcja ruszyła także w Elblągu. 

Olsztyn

W tym roku planowane jest jedno koszenie wszystkich terenów zielonych w mieście. Jak powiedział rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu Michał Koronowski, powodem są oszczędności w budżecie a także uwagi mieszkańców, którzy są zwolennikami łąk kwietnych.

Takie rozwiązanie, to z jednaj strony odpowiedź na liczne sygnały zgłaszane nam przez mieszkańców, którzy są zwolennikami tzw. zaniechania koszenia, jak również zwolenników wyznaczania terenów pod nowe łąki kwietne w mieście. Z drugiej strony, jest to pewna oszczędność dla budżetu gminy.

00:00 / 00:00

Koszenie w Olsztynie potrwa do lipca.

Elbląg

W Elblągu wiosenne koszenie trawników dotyczy parków Traugutta, Planty i Dolinka. Przygotowany jest plan prac, które obejmą centrum miasta oraz otoczenie głównych ulic.

Jego realizacja uzależniona jest od pogody i, od tego czy takie koszenie jest konieczne. W momencie kiedy jest duże nasłonecznienie i mało opadów to trawy nie rosną intensywnie, a wręcz wypalone przez słońce, to nie ma takiej potrzeby

– wyjaśnia Maria Brejdak, rzeczniczka Zarządu Zieleni Miejskiej.

00:00 / 00:00

Koszeniem trawników na terenach komunalnych zajmują się pracownicy Zieleni Miejskiej. Decyzje o takich pracach na obszarach spółdzielni mieszkaniowych czy Zarządu Budynków Komunalnych są podejmowane przez ich administratorów.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w budżet, oszczędności, trawa, parki, łąki kwietne
Elbląg zakwitnie. Będzie więcej kolorowych łąk

Łąki kwietne przyjęły się w Elblągu. Pierwsza, posiana 2 lata temu, została od razu zaakceptowana przez mieszkańców. W tym roku będzie ich sześć. Łąki kwietne to...

Zamknij
RadioOlsztynTV