Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Rusza renowacja zdobiących Elbląg form przestrzennych. Rzeźby są efektem współpracy artystów i robotników

IBFP Lech Kunka. Fot. K. Dydziński

Prawie 120 tysięcy złotych będzie kosztować renowacja siedmiu z ponad 50 elbląskich form przestrzennych. Trzy z nich zostaną też podświetlone.

Jest to związane z szerszym przedsięwzięciem, czyli tworzeniem ścieżki edukacyjnej, która poprowadzi szlakiem monumentalnych rzeźb od Galerii El, przez Plac Słowiański i Park Planty do Parku Kajki.

Formy przestrzenne są efektem wspólnych działań artystów i robotników. Powstały niemal pół wieku temu. Są metalowe i ulegają ciągłej destrukcji, co zresztą było zamysłem części autorów. Aby przetrwały konieczne są zabiegi renowacyjne.

Teraz siedem z nich odzyska blask, a trzy z nich zyskają iluminację

– tłumaczy Łukasz Mierzejewski z elbląskiego Ratusza.

Pieczę na całą kolekcją form przestrzennych ma Centrum Sztuki Galeria El, która jest miejską placówką kultury. Prace powinny zakończyć się do końca roku. W dużym stopniu zależy to od tego, czy ekipa budowlana odnawiająca zabytkowy gmach Galerii El upora się z remontem.

Fot. Konrad Dydziński

IBFP Julian Boss Gosławski. Fot. K. Dydziński

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, pieniądze, rzeźby
Społecznicy mówią nie likwidacji ginekologii i porodówki w szpitalu miejskim w Elblągu. „Jeśli się nie sprzeciwimy to stracimy oddział”

Ratujmy szpital, jeśli nie sprzeciwimy się likwidacji oddziału położniczo-ginekologicznego to go stracimy - apelują organizatorzy sprzeciwu wobec planów dyrekcji Szpitala Miejskiego w Elblągu. Od 1 stycznia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV