Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rusza budowa drugiej linii tramwajowej. Zobacz zmiany w organizacji ruchu [WIDEO]

W Olsztynie zaczęły się utrudnienia związane z budową nowej linii tramwajowej. Zamknięty jest fragment ulicy Wilczyńskiego od skrzyżowania z Krasickiego do pętli autobusowej na Pieczewie.

Na skrzyżowania Krasickiego z Wilczyńskiego, Świtycz-Widackiej i Kubusia Puchatka utworzono tymczasowe ronda. Jedna jezdnia Krasickiego – od Wilczyńskiego do Świtycz-Widackiej – została zamknięta dla aut osobowych, jest tam tymczasowa pętla autobusowa.

Poniedziałkowy poranek mimo tych zmian nie przyniósł większych utrudnień, gdyż natężenie ruchu było dość niewielkie. Kierowcy boją się jednak tego, co będzie później, a szczególnie, gdy zacznie się rok szkolny.

Zamknięcie fragmentu Wilczyńskiego to pierwsza, ale nie ostatnia zmiana. Na pewno za tydzień drogowcy zamkną fragment Piłsudskiego od Głowackiego do Mazowieckiego, czyli dawnej Obiegowej. Potem należy oczekiwać utrudnień na całej trasie nowej linii tramwajowej, która ma biec ulicami Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i Piłsudskiego.

Przebudowanych zostanie wiele skrzyżowań, powstaną nowe chodniki i trasy rowerowe. Wszystko ma być gotowe do jesieni 2023 roku.

Budowa II linii tramwajowej w Olsztynie. Fot. Ł.Sadlak

Fot. Ł.Sadlak

Fot. Ł.Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Za kilka dni zamknięta zostanie część ul. Wilczyńskiego i al. Piłsudskiego [Mapy objazdów]

Zaczyna się budowa nowej linii tramwajowej. Co czeka mieszkańców Olsztyna?

 

Autor: W.Chromy
Redakcja: Ł.Węglewski/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, budowa, ruch, tramwaje, autobusy, ulice, utrudnienia, video, wideo
Ruś i Gągławki – to kolejne dwie warmińskie miejscowości, które odwiedzamy jadąc „Rowerem po Warmii”

W Rusi zatrzymaliśmy się na niewielkiej trawiastej plaży nad Łyną, gdzie zlokalizowana jest przystań kajakowa. Łyna i Ruś związane są z sobą od zawsze. Niegdyś na...

Zamknij
RadioOlsztynTV