Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Za kilka dni zamknięta zostanie część ul. Wilczyńskiego i al. Piłsudskiego [Mapy objazdów]

W Olsztynie rusza budowa nowej linii tramwajowej. W związku z inwestycją zmieniona zostanie organizacja ruchu. Zmiany wprowadzone zostaną już w najbliższy weekend (w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia).

Od najbliższego weekendu zamknięta zostanie część ul. Wilczyńskiego i al. Piłsudskiego. Kierowcy poprowadzeni zostaną objazdami, w kilku miejscach powstaną minironda. Co dokładnie się zmieni?

Zamknięta ul. Wilczyńskiego (na odcinku od ul. Krasickiego do pętli autobusowej Pieczewo)

Zamknięcie oznacza brak możliwości wjazdu na ulicę Wilczyńskiego z ulic: Jeziołowicza, Panasa, Wachowskiego i Turkowskiego. Przez budowę pozostanie możliwy przejazd z ul. Żurawskiego do ul. Gębika.Dojazd do ul. Jeziołowicza pozostaje wyłącznie od ul. Krasickiego i Sobocińskiego, a do poprzecznych ulic: Panasa, Wachowskiego i Turkowskiego będzie możliwy tylko poprzez ulice Świtycz-Widackiej i Kubusia Puchatka. Do posesji osiedla „Mieszkanie w Zaciszu” powstanie droga tymczasowa łącząca z drogą do posesji ul. Wilczyńskiego 2-2H i dalej z ul. Turkowskiego.

By ułatwić przemieszczanie się z osiedla w czasowej organizacji ruchu przewidziano budowę trzech rond tymczasowych na skrzyżowaniach ulic: Krasickiego/Wilczyńskiego, Krasickiego/Herdera/Świtycz-Widackiej i Krasickiego/Kubusia Puchatka.

Pętla autobusowa przeniesiona zostanie na wyłączoną jedną jezdnię ul. Krasickiego pomiędzy ulicami Świtycz-Widackiej i Wilczyńskiego, co spowoduje też zmiany w komunikacji miejskiej.

Powstanie linia autobusowa dowożąca pasażerów z tymczasowego przystanku przy skrzyżowaniu ulic Gębika/Wilczyńskiego do przystanku końcowego, w pobliże budynku przy ul. Krasickiego 9. Tam będzie można się przesiąść do autobusów jadących w kierunku centrum.Wzdłuż ul. Świtycz-Widackiej i odcinka ul. Gębika wprowadzony zostanie zakaz parkowania.

Samochody będą mogły zaparkować tylko w zatokach postojowych, przygotowane będą też miejsca parkingowe wzdłuż ulicy Krasickiego.Otwarta dla samochodów osobowych zostanie droga przez dawny poligon, umożliwiająca dojazd do ronda na ul. Szymborskiej i dalej do ul. Pstrowskiego i obwodnicy oraz wyjazd z Osiedla Generałów przez Brzeziny, ulicami Szostkiewicza i Kalinowskiego.

Zamknięta al. Piłsudskiego (od ul. Głowackiego do ul. Mazowieckiego)

Zmiany w organizacji ruchu przewidują objazd do ul. Kościuszki ulicami: Mazowieckiego (dawna Obiegowa) i Żołnierską. Przez teren budowy wykonawca zapewni dojazd do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i mieszkańcom ulic: Grotha, Narutowicza oraz Kościńskiego od al. Piłsudskiego z kierunku ul. Dworcowej i Mazowieckiego (dawna Obiegowa). Wyjazd z osiedla będzie się odbywał poprzez ul. Grotha do al. Piłsudskiego przy skrzyżowaniu z ul. Mazowieckiego.

Objazd do ul. Kościuszki i ul. Głowackiego dla pojazdów jadących już al. Piłsudskiego od strony ul. Dworcowej został wyznaczony ulicami Mazowieckiego (dawna Obiegowa) i Żołnierską.

Jednocześnie na al. Sikorskiego na skrzyżowaniu z ul. Mazowieckiego (dawna Obiegowa)-Pstrowskiego zostanie wyznaczony dodatkowy lewoskręt, przez co powstanie możliwość skrętu w lewo z dwóch pasów, a pozostanie jeden pas w relacji na wprost. Aby uniknąć przejazdu po wąskiej ulicy Żołnierskiej, jadącym od strony al. Sikorskiego zalecany jest objazd w lewo w ulicę Pstrowskiego i dalej do ul. Kościuszki i ul. Głowackiego.

 

Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, Olsztyn, Wilczyńskiego, ulice, piłsudskiego, pieczewo
Uwaga mieszkańcy Olsztyna – od poniedziałku przerwy w dostawie ciepłej wody

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Olsztynie zawiadamia o przerwie w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej w dniach 26.07.2021 od godz. 23.00...

Zamknij
RadioOlsztynTV