Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rolnicy – nie dajcie się nabrać! Oszuści znowu w natarciu

fot. Przemysław Getka

Oszuści podszywają się pod pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – ostrzegła Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na swojej stronie internetowej.

Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotarły informacje o anonimowej osobie, która podając się za pracownika firmy współpracującej z ARiMR, oferuje „pomoc” przy obsłudze wniosku o przyznanie dofinansowania.

Pomoc ta – jak wskazano – ma polegać na tym, że jeśli rolnik zapłaci kurierowi 350 zł, to pracownik Agencji sam zadzwoni do wnioskodawcy i zajmie się obsługą jego wniosku. „W związku z tym ARiMR ostrzega rolników i przedsiębiorców, którzy mogą otrzymać taką lub podobną propozycję – nie dajcie się nabrać, nie traćcie pieniędzy” – czytamy w ostrzeżeniu.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nigdy nie żąda wpłacenia pieniędzy czy to osobiście, czy za pośrednictwem np. kuriera. Wystarczy złożyć w odpowiednim terminie wniosek o przyznanie pomocy wraz z niezbędnymi załącznikami i zaczekać na jego rozpatrzenie.

Każdy sygnał dotyczący nieprawidłowości w rozdzielaniu środków finansowych znajdujących się w gestii ARiMR będzie szczegółowo sprawdzany, a jeżeli się potwierdzi, wobec tych pracowników Agencji, którzy w nim uczestniczyli, wyciągnięte zostaną surowe konsekwencje.

Typu sprawy nie są nowością w historii działania ARiMR. Przypomniano, że w przeszłości rolnicy otrzymywali np. pisma z informacją, że po wpłaceniu kilkuset złotych otrzymają komplet dokumentów, które uprawniają do przyznania dopłat bezpośrednich. „To była próba wyłudzenia pieniędzy, bowiem wnioski o dopłaty bezpośrednie, podobnie jak wszystkie inne dokumenty niezbędne do przyznania wsparcia (wniosek o pomoc, wniosek o płatność, instrukcje, załączniki do wniosku itp.) są bezplatne i można je pobrać z portalu internetowego ARiMR – www.arimr.gov.pl lub otrzymać w placówkach Agencji” – napisano.

 

Autor: PAP
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo, oszuści
Czy warmińsko-mazurscy rolnicy są milionerami? Posłuchaj posła PSL Zbigniewa Ziejewskiego

W Porannych Pytaniach rozmowa o sytuacji ekonomicznej rolników na Warmii i Mazurach i niskich cenach skupu. Gościem Andrzeja Piedziewicza był poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Zbigniew Ziejewski....

Zamknij
RadioOlsztynTV