Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmieniła się lokalizacja punktu szczepień przy ul. Żołnierskiej w Olsztynie

Fot. PAP/Adam Warżawa

Od poniedziałku z powodu warunków atmosferycznych nie działa mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19 przy ul. Żołnierskiej 16 w Olsztynie. Chętni do przyjęcia jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson mogą zrobić to w poradni medycyny rodzinnej w szpitalu dziecięcym.

Zlokalizowany przed budynkiem NFZ i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19 funkcjonował od czerwca. Został zorganizowany przez wojewodę wspólnie z Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym w Olsztynie.

Teraz zadania punktu mobilnego przejmuje stacjonarnie nasza poradnia medycyny rodzinnej przy Żołnierskiej 18A, więc poza miejscem, dla pacjenta nic się nie zmienia. Będą obowiązywały tam te same zasady i godziny

– powiedział rzecznik szpitala Grzegorz Adamowicz.

Osoby pełnoletnie, chętne do szczepienia jednodawkowym preparatem J&J mogą przychodzić we wtorki i czwartki w godz. 13-15. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

W woj. warmińsko-mazurskim wykonano dotychczas ponad 1,3 mln szczepień. W regionie jest ponad 605 tys. osób w pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką J&J.

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, NFZ, szczepienia, COVID-19, punkt szczepień
Weekendowy spadek zakażeń. Sprawdź najświeższe dane z kraju i regionu

2 tysiące 523 nowe zakażenia koronawirusem w kraju, w tym 53 przypadki w województwie warmiński-mazurskim - to najświeższe dane dotyczące stanu pandemii przekazane przez Ministerstwo Zdrowia....

Zamknij
RadioOlsztynTV