Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przyjechali do Olsztyna na przeszkolenie. Kilkadziesiąt osób stara się o przyjęcie do Wojsk Obrony Terytorialnej

Fot. 4. W-MBOT

Prawie 70 osób z województwa warmińsko – mazurskiego stawiło się na szkolenie wyrównawcze w olsztyńskiej jednostce 45. Batalionu Lekkiej Piechoty.

Wśród ochotników – kandydatów do Terytorialnej Służby Wojskowej są m.in. opiekun medyczny, nauczyciel, kierowca, doradca handlowy, a nawet kapelan prawosławny. 8-dniowe szkolenie wyrównawcze skierowane jest do osób po przysiędze i przeszkoleniu wojskowym. Zajęcia potrwają kolejne cztery weekendy i zakończą się pętlą taktyczną, czyli egzaminem terytorialsa.

Pierwsze zajęcia to sprawdzian fizycznej wydolności oraz  zapoznanie się z regulaminem i umundurowaniem. Żołnierze będą się szkolili z pierwszej pomocy medycznej, taktyki, topografii oraz łączności i strzelania. Terytorialsi 4. Warmińsko- Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej docelowo zasilą szeregi batalionów m.in. w Morągu, Braniewie, Giżycku i Olsztynie.

Fot. WOT

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, żołnierze, szkolenie, batalion, WOT
Założyli spółkę, żeby wyłudzać unijne środki. Oszuści trafili do aresztu

Organizowali fikcyjne szkolenia finansowane ze środków unijnych dla przedsiębiorców z Ełku. Okazało się m.in., że fałszowali faktury VAT, dlatego zostali zatrzymani przez olsztyńskich kryminalnych. Podejrzani to...

Zamknij
RadioOlsztynTV