Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przeszczepy szpiku kostnego w Olsztynie? Błażej Poboży wierzy, że w tym roku to możliwe

Fot. K. Ośko

– Liczę na to, że przeszczepy szpiku kostnego w Olsztynie zaczną się w tym roku – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży.

Szpitali MSWiA w Olsztynie – popularnie określanym mianem polikliniki – prowadzi obecnie modernizację oddziału hematoonkologii. – Gdy zostanie otwarty, zajmie się m.in. przeszczepami szpiku kostnego. Będzie to pierwsza taka placówka w województwie warmińsko-mazurskim, powinna ruszyć w tym roku – mówił na antenie Radia Olsztyn wiceminister Błażej Poboży.

Gdy tylko zostanie ta inwestycja ukończona – mamy w budżecie naszego resortu na to przeznaczone dodatkowe środki w razie potrzeby – natychmiast to uruchamiamy. Mamy świadomość, że każdy dzień, tydzień i miesiąc w przypadku diagnostyki, a potem kompleksowego leczenia jest niezwykle istotny.

Przypomnijmy, że w poniedziałek symbolicznie otwarto w poliklinice nową pracownię rezonansu magnetycznego. Pracownia przyjmuje pacjentów już od stycznia.

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii

– Zawsze jesteśmy pierwsi, gdy dochodzi do kataklizmów – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Błażej Poboży. W poniedziałek do Turcji poleciała grupa prawie 80 polskich strażaków z psami tropiącymi. W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło tam do tragicznego trzęsienia ziemi, już pierwsze doniesienia mówiły o kilkuset zabitych. Od razu pomoc polskich strażaków zadeklarowało MSWiA, ta pomoc jest bardzo doceniana na świecie – mówił na antenie Radia Olsztyn wiceminister Błażej Poboży.

To nie pierwszy raz, gdy nasi strażacy pomagają. Pomagali już we Francji, w Turcji, Szwecji, w Grecji w ubiegłym roku. Mają naprawdę duże doświadczenie.

MSWiA zakłada, że polscy ratownicy będą w Turcji przynajmniej do 13-go lutego.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania
Nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym i zmiany w kodeksie wyborczym. Posłuchaj Porannych Pytań

Senackie poprawki do ustawy o Sądzie Najwyższym były jednym z tematów Porannych Pytań Radia Olsztyn. Nowelizacja została przyjęta przez Senat jednomyślnie - wraz z poprawkami. Poseł...

Zamknij
RadioOlsztynTV