Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Promocje w bankach – praktyczne informacje

 

Aby przyciągnąć nowych klientów, banki cyklicznie organizują różnego rodzaju akcje promocyjne. W sytuacji, gdy klient wypełni wszystkie warunki promocji w wyznaczonym terminie, otrzymuje różnego rodzaju nagrody. Można otrzymać upominki rzeczowe, karty podarunkowe do wykorzystania w sklepach znanych sieci, gotówkę itp. Promocje w bankach to świetna okazja do wygenerowania dodatkowego przychodu.

Warto jednak pamiętać, że każde, nawet najmniejsze, odstępstwo od regulaminu promocji wiąże się z utratą nagrody. Na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie wyboru konkretnej oferty? Co zrobić w sytuacji, gdy pomimo spełniania wszystkich warunków nie otrzymaliśmy nagrody?

Premia za założenia konta osobistego

Bonus za założenie konta osobistego to jedna z najpopularniejszych promocji. Oczywiście ta forma reklamy jest skierowana do nowych klientów. Dlaczego promocje w bankach w wielu przypadkach są skierowane do osób, które nigdy nie miały styczności z daną instytucją? Przede wszystkim dlatego, że istnieje stosunkowo duża szansa na to, iż nowy klient po pewnym czasie skorzysta z innych produktów bankowych, takich jak np. kredyt hipoteczny.

  • Choć teoretycznie premia za założenia konta jest prosta do uzyskania, to w praktyce wymaga dodatkowych czynności. Może to być m.in. przeprowadzenie transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę w miesiącu. Równie często zdarza się, że aby skorzystać z promocji, trzeba zapewnić określone wpływy na konto. Jeżeli po przeanalizowaniu warunków umowy stwierdzimy, że będą dla nas zbyt trudne do wykonania, powinniśmy zrezygnować z założenia nowego konta.
  • Na co jeszcze uważać otwierając konta osobiste? Nawet wysokie nagrody nie powinny być wyłącznym czynnikiem decydującym o otworzeniu nowego rachunku. Należy pamiętać, że w niektórych przypadkach akcja promocyjna trwa nawet kilka miesięcy, w trakcie których będziemy musieli pamiętać o spełnianiu określonych wymogów, dlatego nie zawsze gra jest warta świeczki.

Bank może stawiać również inne warunki, dlatego tak ważna jest szczegółowa analiza regulaminu. Aktualne promocje bankowe można znaleźć pod tym linkiem https://moneteo.com/promocje-bankowe. Przejrzysta struktura i przystępna forma sprawiają, że wybór promocji konkretnego banku jest znacznie ułatwiony.

Pozostałe promocje w bankach

Decydując się na konkretną promocję, koniecznie należy zapoznać się z TOiP, czyli tabelą opłat i prowizji. Po jej przestudiowaniu może okazać się, że koszty, jakie poniesiemy np. za prowadzenie nowego rachunku, mogą być porównywalne do premii. Najlepsze promocje bankowe obligują do wykonania czynności, z którymi nie będziemy mieli żadnych problemów.

  • Skorzystanie z programu poleceń to kolejna interesująca opcja, dzięki której można zarobić. W zależności od edycji promocji, regulamin może się znacząco różnić. Bony otrzymujemy wyłącznie za tak zwane skuteczne polecenie. W większości przypadków oznacza to, że osoba polecona musi wykonać określone czynności w wyznaczonym terminie. Może to być np. wpłata określonej kwoty na nowo otwarte konto. Niekiedy wpłaty trzeba wykonywać przez określony czas, np. 3 miesiące.
  • Promocje bankowe dotyczą również kart kredytowych. W niektórych przypadkach jesteśmy zobligowani do wyrobienia nowej karty kredytowej, natomiast w innych jest premiowane aktywne korzystanie z tzw. kredytówki. Przed skorzystaniem z promocji tego typu należy jeszcze dokładniej przeanalizować regulamin. Istnieje bowiem ryzyko związania się niechcianym i kosztownym produktem bankowym na dłużej.
    Zarabianie na promocjach bankowych to dobry sposób na zwiększenie swoich oszczędności. Jednak osoby, które pierwszy raz decydują się na taką próbę zarobku, powinny wybrać jedną ofertę, której warunki są stosunkowo proste do spełnienia.

Konta osobiste – promocje i reklamacje

Co zrobić w przypadku gdy w określonym terminie wypełnimy wszystkie punkty regulaminu, a mimo to nie otrzymamy nagrody? W takiej sytuacji należy jak najszybciej złożyć reklamację. Sposób, w jaki przeprowadza się procedurę reklamacyjną, jest opisany w regulaminie. Należy zwrócić szczególną uwagę na organizatora promocji. O dziwo, nie zawsze jest nim bank. Niekiedy przeprowadza ją zewnętrzna firma. W takim przypadku to do niej trzeba kierować reklamację (chyba że regulamin mówi inaczej).

Dobrą praktyką jest pobieranie wszystkich regulaminów na swój komputer. Podczas procedury reklamacyjnej musimy udowodnić, że nie ma podstaw do nieprzyznania mam nagrody. W trakcie dokonywania reklamacji możemy wyłącznie zyskać, dlatego zawsze warto wysłać wszystkie dokumenty, takie jak np. potwierdzenia wpłat transakcji bezgotówkowych. Niekiedy bywa tak, że nagroda nie została przyznana w wyniku błędu systemu, który w krótkim czasie można skorygować.

Artykuł sponsorowany

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bank
Co czwarty emeryt i rencista w regionie odbiera pieniądze od listonosza. ZUS namawia do zakładania kont bankowych

W województwie warmińsko-mazurskim ponad 75 procent osób dostaje emerytury, renty i inne świadczenia na rachunek bankowy. - Tak jest szybciej i bezpieczniej - tłumaczy Anna Ilukiewicz,...

Zamknij
RadioOlsztynTV