Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co czwarty emeryt i rencista w regionie odbiera pieniądze od listonosza. ZUS namawia do zakładania kont bankowych

Fot. Adobe Stock

W województwie warmińsko-mazurskim ponad 75 procent osób dostaje emerytury, renty i inne świadczenia na rachunek bankowy.

– Tak jest szybciej i bezpieczniej – tłumaczy Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego.

00:00 / 00:00

Według danych olsztyńskiego ZUS-u, najwięcej posiadaczy kont jest w oddziale elbląskim. Są to emeryci i renciści, nie tylko ci nowi. Nadal 1/4 odbiorców świadczeń wciąż korzysta z usług listonosza. W większości są to osoby starsze, przede wszystkim odbiorcy rent rodzinnych.

Osoby starsze często czują lęk przed nowymi technologiami. Bezpieczniej jest gdy nie trzymamy gotówki w domu i nie nosząc jej przy sobie, ale płacąc w sklepie kartą. W ten sposób zmniejszamy ryzyko, że ktoś nam te pieniądze ukradnie.

00:00 / 00:00

Informacje na temat korzystania z bankowości elektronicznej można uzyskać w placówkach ZUS lub na stronie internetowej Zakładu.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, bank, renta, listonosz, ZUS, emerytura, konto, przelew
Jarosław Gowin o 200 milionach złotych dla regionu i rezygnacji z poparcia kandydatury Lidii Staroń na RPO

Czekam na decyzję koalicjantów w sprawie dodatkowych 200 milionów dla Warmii i Mazur – mówił w Olsztynie wicepremier Jarosław Gowin. 2 miesiące temu w stolicy Warmii...

Zamknij
RadioOlsztynTV