Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura podaje: kobieta zastrzelona w Mrągowie wcześniej dwukrotnie składała zawiadomienie na policję

Fot. fotolia.pl

Mężczyzna, który zastrzelił w Mrągowie 50-letnią kobietę, był jej stalkerem: nękał ją, nachodził, wygrażał. Ofiara dwukrotnie skarżyła się na te zachowania organom ścigania. Prokuratura przyznaje, że zweryfikuje działania policji w tej sprawie.

Cezarego F. przed tygodniem policja zatrzymała w pościgu na drodze krajowej nr 16 między Mikołajkami a Mrągowem. Przez kilka dni mężczyzna był poszukiwany po tym, jak w prywatnym mieszkaniu w Mrągowie na Osiedlu Mazurskim znaleziono ciało kobiety, jego znajomej. Sekcja zwłok wykazała, że ofiara miała osiem ran postrzałowych w klatkę piersiową, w tym jeden strzał oddany został w serce.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny przyznał, że ofiara latem, w lipcu i w sierpniu, składała zawiadomienia o tym, iż Cezary F. ją nachodzi i jej grozi.

Pierwsze z zawiadomień dotyczące stalkingu kobieta wycofała, ale potem złożyła kolejne zawiadomienie

– powiedział Radiu Olsztyn Stodolny.

Dwa dni później znaleziono ciało kobiety. Miała osiem ran postrzałowych w klatkę piersiową, w tym jeden strzał oddany został w serce – dodał Krzysztof Stodolny.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie zdecydowała, że w odrębnym postępowaniu zweryfikuje, czy policjanci z Mrągowa postępowali w sprawie zachowania Cezarego F. właściwie. Śledztwo w tej sprawie ma poprowadzić prokuratura w Nidzicy.

Sprawę zabójstwa prowadzą śledczy z Mrągowa.

 

Źródło: PAP/A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, policja, nękanie, stalker
Ukrył amfetaminę w paczce chipsów. Mężczyźnie grozi do trzech lat więzienia

 Piska drogówka zatrzymała opla omegę. Auto prowadził 38-letni mężczyzna wiozący 9-letniego syna. Policjanci odkryli w portfelu kierowcy woreczek z amfetaminą. Jako że zatrzymanie miało miejsce w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV