Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Program „Rodzina 500+” w nowej odsłonie. Od dziś można składać wnioski

fot. P.Getka

Od dziś można składać wnioski o przyznanie świadczenia z programu  „Rodzina 500+” w nowej odsłonie.

Tym razem będzie przysługiwało na każde dziecko, bez względu na dochody rodziny. Jak zaznaczył wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed, im szybciej rodzice i opiekunowie złożą wnioski, tym szybciej pieniądze trafią na ich konta.

00:00 / 00:00

Od dziś wnioski można składać przez internet – za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Wiceminister Szwed podkreśla, że nowy formularz jest prosty do wypełnienia.

00:00 / 00:00

Wiceminister przypomina, że tylko złożenie wniosku do końca września gwarantuje rodzinom wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca. Jeśli rodzic złoży wniosek na przykład w październiku, świadczenie zostanie przyznane właśnie od tego miesiąca, bez wyrównania.

Z danych Centrum Informacyjnego Rządu wynika, że od 1 kwietnia 2016 roku, czyli od momentu uruchomienia programu Rodzina 500 Plus, przeznaczono na niego około 70 miliardów złotych.

 

Źródło: IAR
Redakcja: K. Kantor/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, internet, rodzina, 500+, 500 plus, Stanisław Szwed
Resort cyfryzacji ostrzega: uwaga na internetowych oszustów przy składaniu wniosków o „500+”

Ministerstwo Cyfryzacji zachęca rodziców do składania wniosków o "500+" przez internet. Ostrzega jednocześnie, żeby nie korzystać z pośredników ani nie dać się naciągnąć oszustom. Resort przypomina,...

Zamknij
RadioOlsztynTV