Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Premier Ewa Kopacz w Giżycku: „szestnastka” będzie budowana

Droga krajowa nr 16 została wpisana na listę priorytetową rządowego planu budowy dróg krajowych. Są pieniądze na jej realizację!

00:00 / 00:00

Wizyta premier Ewy Kopacz w Giżycku. Fot. Małgorzata Zbrożek

Premier spotkała się z ratownikami, którym podziękowała za pracę i zaapelowała o zachowanie rozsądku na wodzie. Prosiła, by zwrócić uwagę zwłaszcza na osoby pod wpływem alkoholu, które chcą korzystać z łodzi.

Wizyta premier Ewy Kopacz w Giżycku. Fot. Małgorzata Zbrożek

Wizyta premier Ewy Kopacz w Giżycku. Fot. Małgorzata Zbrożek

Premier Ewa Kopacz odwiedziła jeszcze Nidzicę, gdzie spotkała się z uczestnikami Marcin Gortat Camp 2015.

Szefowa rządu poruszyła także problem dopalaczy i zapowiedziała spotkanie w tej sprawie z minister spraw wewnętrznych Teresą Piotrowską. To reakcja na ostatnie wydarzenia ze Śląska, gdzie kilkadziesiąt osób trafiło do szpitali po zażyciu dopalaczy.

00:00 / 00:00

Ewa Kopacz zwróciła uwagę, że dopalaczami zatruły się nie tylko osoby młode, ale też starsze i przypomniała, że od lipca obowiązuje nowe prawo w sprawie dopalaczy.

00:00 / 00:00

W czerwcu do warmińsko-mazurskich szpitalu po zażyciu dopalaczy trafiło kilkanaście osób. Tymczasem 15 czerwca udokumentowano pierwszy zgon po dopalaczach. Niebezpieczną substancję zażył 19-latek z Rynu.

(mzbroż/mlew/łw)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, budowa, wizyta, 16, premier
Premier Ewa Kopacz odwiedza Bałdy, Giżycko i Nidzicę

Prezes Rady Ministrów na Warmię i  Mazury przyjechała pociągiem. Jest to kolejny etap jej podróży po kraju i rozmów z ludźmi. - Chcę pokazać piękną Polskę,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV