Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powrót Donalda Tuska do polskiej polityki i nowi partnerzy polityczni PiS. Zobacz poranną rozmowę Radia Olsztyn

O możliwym powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki dyskutowali goście Porannych Pytań. Gośćmi Marka Lewińskiego byli posłowie: Jacek Protas z Koalicji Obywatelskiej oraz Robert Gontarz z Prawa i Sprawiedliwości.

Donald Tusk w ostatnich tygodniach wyraźnie powiedział, że jest gotowy włączyć się w prace polityczne w Polsce – potwierdził poseł Jacek Protas.

Chce wesprzeć Platformę Obywatelską/Koalicję Obywatelską w przygotowaniach do kolejnych wyborów po to, żeby je wygrać. Widzi trudną sytuację na opozycji, bowiem po wolcie, którą wykonała Lewica widać, że niektóre opozycyjne partie polityczne nie są przygotowane na wspólne działanie.

Robert Gontarz z Prawa i Sprawiedliwości stwierdził natomiast, że wraz z powrotem Donalda Tuska wróciłyby też pytania, które powinno się mu zadać

Czy razem z nim powróci skutecznie realizowany pomysł podnoszenia wieku emerytalnego do 67 roku życia, przymus wysyłania dzieci w wieku 6 lat do szkół? Czy wraz z powrotem pana Donalda Tuska wróci kolejny pomysł podniesienia podatku VAT, jak to zrobił poprzednio?

Nowi partnerzy polityczni Prawa i Sprawiedliwości, czyli Partia Republikańska Adama Bielana oraz Paweł Kukiz i skupieni wokół niego posłowie – to jeden z tematów, na który dyskutowali goście porannej rozmowy Radia Olsztyn.

Porozumienie programowe z Pawłem Kukizem tak skomentował parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości Robert Gontarz.

W tym momencie rozstrzygnął się pewien meta spór. Platforma Obywatelska mówi, że z nami się nie da rozmawiać. My mówimy, że z nami da się rozmawiać, tylko nie ma z kim po stronie opozycji.

Poseł Jacek Protas twierdzi natomiast, że PiS „kupuje” frakcje, które udzielają mu poparcia. PiS zapewniło sobie także zupełnie nowego koalicjanta. To Partia Republikańska Adama Bielana. Tworzą ją politycy, którzy odłączyli się od Porozumienia Jarosława Gowina.

Prezes Kaczyński, gdyby nie miał noża na gardle w budowaniu większości sejmowej, to nie zbierałby takich polityków jak Paweł Kukiz.

Dziś początek dwudniowego posiedzenia Sejmu. Posłowie zajmą się między innymi wnioskami o wyrażenie wotum nieufności wobec trzech ministrów: szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka, ministra aktywów państwowych i wicepremiera Jacka Sasina oraz szefa MSWiA Mariusz Kamińskiego.

Posłuchaj Porannych Pytań

00:00 / 00:00

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za M. Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, PiS, Jacek Protas, Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, video, Kukiz, Robert Gontarz, Bielan
Zbigniew Babalski o powstaniu Partii Republikańskiej i wyroku TSUE. Posłuchaj Porannych Pytań

"Jarosław Gowin obawia się, że nowy podmiot polityczny, który się teraz rodzi, może zająć jego miejsce" - powiedział w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł PiS Zbigniew...

Zamknij
RadioOlsztynTV