Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Porta Mare i rozwój portu morskiego w Porannych Pytaniach

Fot. J. Sulecki

Od życzeń powodzenia w 2023 roku, kierowanych do elblążan i słuchaczy zaczął spotkanie gość Porannych Pytań Andrzej Śliwka, wiceminister aktywów państwowych. Potwierdził też dobrą wiadomość o rozpoczęciu intensywnych prac przy budowie Porta Mare, obiektu realizowanego z rządowego programu Fabryka przez ARP.

W 2024 roku na Wyspie Spichrzów oddany zostanie do użytku przede wszystkim biurowiec klasy A, który da miejsce do pracy kilkuset pracownikom z różnych dziedzin. Obiekt kosztować ma 100 mln złotych. Jak podkreśla Andrzej Śliwka, to będzie bodziec do rozwoju elbląskiej gospodarki, także w powiązaniu z rozwojem portu. Tu niestety nie ma wciąż decyzji, co do przyjęcia przez władze Elbląga propozycji rządu o dokapitalizowaniu portu. Decyzja należy do prezydenta miasta, 100 mln zł na ten cel wciąż czeka – zapewnia wiceminister.

Posłuchaj rozmowy Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

 

Więcej w Elbląg, port, budowa, Poranne Pytania, Studio Elbląg, biurowiec
Akademia Kajakowa w Elblągu. „Wezmą w niej udział najlepsi z najlepszych”

Uczniowski klub sportowy Silvant z Elbląga zorganizuje w tym roku akademię kajakową, której celem będzie integracja oraz wspólne treningi młodych kajakarzy z województwa warmińsko-mazurskiego. Jak podkreśla...

Zamknij
RadioOlsztynTV