Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policyjna akcja „Znicz”: więcej nietrzeźwych kierowców, mniej wypadków

Fot. PAP/Darek Delmanowicz

W czasie wydłużonego świątecznego weekendu, na drogach regionu wydarzyło się, jak dotąd, mniej wypadków, niż w tym samym okresie rok temu. Mniej osób zostało też rannych, ale policja zatrzymała do kontroli więcej nietrzeźwych kierujących.

Jak przekazał asp. Tomasz Markowski z Komendy Wojewódzkiej Policji, od piątku, kiedy rozpoczęła się akcja „Znicz”, na drogach warmińsko-mazurskiego wydarzyło się 9 wypadków, a 12 osób zostało rannych. Policjanci byli wzywani do ponad 200 kolizji, a w trakcie kontroli ujawnili 62 nietrzeźwych kierujących.

00:00 / 00:00

Rok temu w okresie Wszystkich Świętych, w Warmińsko-Mazurskiem doszło do 19 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba i 19 zostało rannych. Wydarzyło się też 200 kolizji i zatrzymanych do kontroli zostało 45 pijanych kierowców. Policyjna akcja”Znicz” będzie prowadzona jeszcze dzisiaj. W okolicach wielu cmentarzy nadal obowiązuje świąteczna organizacja ruchu. Tak jest m.in. w Olsztynie.

Autor: K. Kantor
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, policja, ranni, ranna, kontrole, akcja Znicz
Pijani nastolatkowie na przystanku autobusowym w Piszu. Z jednym z nich nie było kontaktu

Dzięki reakcji przechodniów udało się uniknąć tragedii w Piszu. Policja otrzymała zgłoszenie o nietrzeźwych nastolatkach na przystanku autobusowym. - Wezwani na miejsce funkcjonariusze zastali tam dwóch...

Zamknij
RadioOlsztynTV