Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjanci edukują uchodźców, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo

Fot. policja w Braniewo

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przyjechali do naszego kraju, otrzymują pomoc w zakwaterowaniu, wyżywieniu, a także w znalezieniu pracy czy miejsca w szkole. Braniewscy policjanci postanowili zadbać też o podstawową edukację na temat bezpieczeństwa obcokrajowców w Polsce. 

Podczas specjalnego spotkania poruszyli wiele kwestii.

Pierwsza część prelekcji dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Doświadczony funkcjonariusz udzielał słuchaczom cennych rad dotyczących odpowiedzialnego korzystania z dróg. Następnie obywatele Ukrainy wysłuchali porad związanych z letnim wypoczynkiem nad wodą. Kolejna część rozmów została skierowana do osób pełnoletnich i dotyczyła ich bezpieczeństwa zarówno w życiu codziennym, jak i w Internecie

– tłumaczy komisarz Jolanta Sorkowicz z braniewskiej policji.

00:00 / 00:00

Mowa o wizycie mundurowych we fromborskim ośrodku Caritas, w którym przebywają uchodźcy. Podczas spotkania policjanci rozdali dwujęzyczne ulotki z informacjami na temat miejsc, do których można się zgłosić po pomoc.

Funkcjonariusze przestrzegali również przed oszustami, którzy wykorzystując sytuację wojny w Ukrainie próbują wykorzystać osoby, które znalazły schronienie w Polsce.

Fot. policja w Braniewo

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, pomoc, Ukraina, spotkanie
Sprawa napadu na kantor w Olsztynie. Jest akt oskarżenia

Jest akt oskarżenia w sprawie napadu na kantor wymiany walut w Olsztynie, który miał miejsce w styczniu zeszłego roku. Prokurator oskarżył Jakuba D. o dokonanie rozboju...

Zamknij
RadioOlsztynTV