Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja szuka matki noworodka znalezionego w sortowni odpadów w Działdowie

Fot. K. Grabowska

Trwa wyjaśnienie okoliczności śmierci noworodka, którego ciało znaleziono wczoraj w sortowni odpadów w Działdowie. 

W sprawie jest wiele niewiadomych i pytań. Kto urodził dziecko? W jakich okolicznościach? Jak znalazło się w sortowni? Na odpowiedzi trzeba będzie jeszcze poczekać. Sekcję zwłok zaplanowano na 16 kwietnia.

Ciało noworodka znalazła jedna z pracownic sortowni odpadów w Działdowie. Prokuratura rejonowa potwierdziła, że dziecko znajdowało się w plastikowej torbie w stanie rozkładu, co wskazuje na to, że urodziło się co najmniej kilka dni temu. Tego dnia do sortowni trafiły odpady z gminy Lidzbark i Nowe Miasto Lubawskie.

Obecnie trwają intensywne czynności, które mają pomóc w ustaleniu, kto jest matką dziecka. Śledczy apelują, by sama zgłosiła się na policję. Nie oceniają jej zachowania, bo w tej sprawie wciąż jest zbyt wiele niewiadomych.

Pracownicy socjalni i policja w Działdowie oraz sąsiednich powiatach sprawdzają rodziny, które mają pod opieką. Trwa ustalanie, czy do szpitala powiatowego nie zgłosiła się jakaś kobieta, której stan wskazywałby na przejście porodu.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

00:00 / 00:00

Autor: K. Grabowska
Redakcja: M. Rutynowski

Makabryczne odkrycie w Działdowie. W sortowni odpadów znaleziono ciało noworodka

Więcej w ciało noworodka, uwaga
Makabryczne odkrycie w Działdowie. W sortowni odpadów znaleziono ciało noworodka

Makabryczne odkrycie w sortowni opadów w Działdowie. W czwartek po południu pracownicy pośród śmieci znaleźli zawinięte w foliowy worek ciało noworodka. Podczas prac przy taśmie z...

Zamknij
RadioOlsztynTV