Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Polędwica mózgowa

Istnieje takie miłe pragnienie wśród naukowców, aby pokroić w plasterki mózgi wybitnych ludzi i odnaleźć przyczynę ich geniuszu. Odsłonięte zwoje mózgowe podpowiedzą jak Jimi Hendrix komponował „Little Wing” – o! ten zakrętas kazał mu wybrać akord e-moll na początek, a tu widzimy skąd wziął się G-dur. Pod okularem mikroskopu, jak tylko wytężymy wzrok, w plasterku Johna widać małe „Imagine”.
Już w całej Azji mali pracownicy maciupeńkimi rączkami składają nowego rodzaju gramofony – igła nie skacze po rowkach winylu – teraz na talerzu kręci się ładnie skrojony plasterek.
Gramofon odtwarza znane piosenki i te, które muzyk nie zdążył już skomponować.
Z mojego plasterka nie poleci muzyka. Usłyszysz tylko szum wiatru, który pochyla korony mazurskich drzew i rechot żab w majowym warmińskim stawie. Środek łąki przecina piaszczysta droga. Na niej skrzypi drewniany wóz, uginający się pod ciężarem skoszonego siana. Wracamy do domu, upojeni słońcem.
Garść nowości.
Traum:a – Sunny – cover i to disco. Jak mogę to polecać? Nie mogę, ale stówa piechotą nie chodzi.

Krzysztof Krawczyk – Pół wieku człowieku – jak to mówili u nas na podwórku „kto słucha Krawczyka, temu nie styka”. I rzeczywiście, jako dziecko, pomiędzy lekcjami tenisa, francuskiego i angielskiego, jeżdżenia na koniu i zajęć baletu, nie miałem czasu na słuchanie pana Krzysztofa.


Welcome To The Jungle – Guns’N Roses – wybieracie się na Gansów? Idźcie, idźcie a będzie Wam dane. Doskonała kapela w sam raz na parodiowanie samych siebie.

ZOBACZ TAKŻE

  • Zabić dzieckoZabić dziecko Elvis Presley, Jimi Hendrix, Kurt Cobain, John Lennon. Co łączy te postacie? Wszyscy […]
  • Prowincja ma swój Green FestivalProwincja ma swój Green Festival Zasłyszane w tramwaju. Zastanawiałeś się kiedyś, mieszkając w prowincjonalnym […]
  • PrzemijamyPrzemijamy Przemijamy. Każdego dnia płonie nasz lont, który prowadzi do wielkiego BUM!, lub cichego […]
  • A morze możeA morze może Wyjeżdżam. Nie będzie mnie przez jakiś czas. Będę przemierzał Bałtyk w małej łupince z […]
Więcej w muzyka, Krawczyk, NOWOŚCI, redaktor muzyczny, gwiazda, gwiazda rocka, mózg, traum:a
Serhij i Mikołaj Petryczenko

Spośród dawnych instrumentów muzycznych o złożonej budowie lira korbowa należy do najstarszych. Lira znana już była w Średniowieczu. Na Warmii i Mazurach grać na lirze potrafi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV