Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podawał się za policjanta i chciał wyłudzić pieniądze od 80-latki

Kolejna telefoniczna próba oszustwa starszej osoby. 80-letnia mieszkanka Elbląga omal nie straciła 40 tysięcy złotych.

Z kobietą skontaktował się mężczyzna podający się za policjanta organizującego „tajne działania operacyjne mające zatrzymać szajkę oszustów”. Przekonał kobietę, że może pomóc w tej sprawie, przelewając pieniądze na konto. 80-latka zlikwidowała dwie lokaty, a do odbioru pieniędzy z konta upoważniła … oszusta.

Ten mógł wykonywać przelewy, bo starsza pani użyła jego numeru telefonu do weryfikacji przelewów. Jak mówi komisarz Krzysztof Nowacki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, gdy kobieta zorientowała się, że mogła paść ofiarą oszusta poszła na policję:

Funkcjonariusze przy współpracy z pracownikami banku zablokowali feralny przelew. Było to możliwe przede wszystkim dzięki współpracy z bankiem. Teraz trwają czynności zmierzające do zatrzymania oszusta.

Policjanci przestrzegają przed udziałem w jakichkolwiek rzekomych „tajnych działaniach służb”. Do osób opiekujących się starszymi osobami apelują o ostrożność.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, policja, oszustwo, na policjanta
Przystosował garaż, żeby uprawiać konopie. Teraz 22-latkowi grożą 3 lata więzienia

Giżyccy policjanci zlikwidowali plantację konopi, która mieściła się w blaszanym garażu specjalnie dostosowanym do uprawy nielegalnych roślin. Oprócz małej plantacji w garażu, policjanci znaleźli kolejne krzewy...

Zamknij
RadioOlsztynTV