Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poczta Polska w Olsztynie ma nową sortownię. Pozwoli to na szybszą i bezpieczniejszą obsługę przesyłek

Fot. fotolia.pl

Nowa hala sortowni, a w niej dwa razy więcej przesyłek niż dotychczas – z tego cieszą się pracownicy Poczty Polskiej w Olsztynie. Przy ulicy Przemysłowej powstał obiekt o powierzchni 2 tysięcy metrów kwadratowych, który ma znacznie usprawnić obsługę przesyłek paletowych. Do tej pory w Olsztynie działała jedna, znacznie mniejsza sortownia przy ulicy Partyzantów.

To nie ostatnie słowo Poczty, bo inwestycje szykowane są w całym kraju – zapowiada wiceprezes Poczty Polskiej do spraw logistyki Paweł Skoworotko:

Jest to część wielkiego projektu Poczty Polskiej. Ten element jest wstępem do docelowej sortowni, która powstanie w okolicach Olsztyna, w Tomaszkowie. Będzie ona osiem razy większa od tego budynku.

00:00 / 00:00

Potężna hala o powierzchni dwóch tysięcy metrów kwadratowych pozwoli na szybszą i bezpieczniejszą obsługę przesyłek – wyjaśnia Aleksandra Bargiełowska-Antczak dyrektor regionu dystrybucji Poczty Polskiej.

Nowe inwestycje są konieczne, bo Poczta obsługuje coraz więcej przesyłek. W pierwszych czterech miesiącach tego roku w punktach odbioru odnotowano wzrost liczby paczek o 30%. Do tej pory poczta w Olsztynie miała do dyspozycji tylko jeden budynek sortowni przy ulicy Partyzantów.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w hala, Poczta Polska, sortownia, obiekt, Paweł Skoworotko
Od przyszłego roku e-maile zastąpią listy polecone

Już w przyszłym roku e-maile zaczną zastępować listy polecone wysyłane przez urzędy. Monopol na obsługę e-korespondencji prawdopodobnie uzyska Poczta Polska. E-doręczenie, czyli e-mail, który ma mieć...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV