Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PKP Intercity gotowe na zwiększony ruch świąteczny

Fot. Łukasz Węglewski

Ponad 6 tysięcy dodatkowych miejsc w pociągach dziennie oraz wsparcie informatorów mobilnych na 18 największych dworcach w Polsce – PKP Intercity jest gotowe na zwiększony ruch pasażerski na Wszystkich Świętych.

Na dworcach m.in. w Warszawie, Białymstoku, Gdańsku, Gdyni, Toruniu i Olsztynie pracują mobilni informatorzy. W wyborze właściwego połączenia pasażerom będzie pomagało około stu osób.

Pasażerowie podróżujący w okresie Wszystkich Świętych do lub z Trójmiasta i Kołobrzegu muszą pamiętać modernizacji linii kolejowej na odcinku Iława – Prabuty – Malbork. PKP Intercity przypomina, że 3 pociągi: Norwid, Małopolska i Pobrzeże kursują zmienioną trasą przez Kwidzyn lub Olsztyn. Nowa organizacja ruchu powoduje wydłużenie czasu przejazdu o około 120 – 140 min.

Osoby, które kupiły, którzy kupili bilety na przejazdy wybranymi pociągami, mogą zwracać je bez potrąceń lub bezpłatnie zmienić termin podróży. (lew/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, pociąg, rozkład jazdy
Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym

Prawie 5 godzin zablokowane były trasy kolejowe z Olsztyna do Elbląga i Trójmiasta oraz z Olsztyna do Pieniężna i polsko-rosyjskiego przejścia kolejowego w Braniewie. Po południu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV