Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piękne klasyki na olsztyńskiej starówce

Fot. Katarzyna Piasecka

Fiaty, cadillaki i garbusy – a wszystkie w wydaniu retro. Na Starym Mieście w Olsztynie spotkali się miłośnicy zabytkowych samochodów.

Zbigniew Pietkiewicz ma kilkanaście aut sprzed kilkudziesięciu lat. Przyznaje, że ich utrzymanie wymaga wielu poświęceń. – Z miłością do tego typu samochodów jest trochę tak, jak uczuciem do kobiety – trzeba o nie dbać, inwestować w nie sporo pieniędzy i podporządkować niemal całe życie.

Rafał Radzymiński, wiceprezes Olsztyńskiego Klubu Motorowego przyznaje, że nauczyli się cieszyć swoją pasją i dzielić nią z innymi ludźmi. – Organizujemy dużo wystaw, imprez plenerowych, jeŸdzimy na rajdy i ogólnopolskie zjazdy.

Tomasz Rutkowski, właściciel amerykańskiego samochodu z 1928 roku mówi, że trzeba być wytrwałym w poszukiwaniu takich motoryzacyjnych perełek i poświęcać im dużo czasu. – Nie można nimi jeździć na co dzień, bo dużo palą, np. mój 30 litrów na 100 kilometrów.

Olsztyński klub motorowy w ten sposób kończy piątą edycję projektu „Piękne klasyki na Warmii”.

Fot. Katarzyna Piasecka

Fot. Katarzyna Piasecka

Fot. Katarzyna Piasecka

Fot. Katarzyna Piasecka

Fot. Katarzyna Piasecka

Fot. Katarzyna Piasecka

(kpias/łw)


ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zlot, klasyki
Koniec rajdu zabytkowych motocykli

Zakończył się 40. Rotor Rajd, czyli turystyczny rajd motocyklami zabytkowymi po Warmii i Mazurach. Wszystkie maszyny wyprodukowano przed 1985 rokiem. Motocykliści wzięli udział min. w paradzie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV