Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pięciu mężczyzn skazanych za uwięzienie kobiety

Sąd Okręgowy w Olsztynie ogłosił wyrok w procesie siedmiu mężczyzn oskarżonych o uwięzienie kobiety ze szczególnym udręczeniem. Pięciu zostało skazanych na kary od 10 do 15 lat pozbawienia wolności, a dwóch uniewinniono.

Jak ustalili śledczy, kobieta była więziona i szczególnie dręczona od 4 do 5 lutego zeszłego roku w jednym z olsztyńskich mieszkań. Sąd uniewinnił natomiast Wojciecha W. i Mariusza S. od popełnienia zarzucanych im czynów.

Proces w całości toczył się za zamkniętymi drzwiami. Sąd uznał, że jawność rozprawy mogłaby naruszyć ważny interes prywatny dwóch osób pokrzywdzonych oraz obrażać dobre obyczaje. Dlatego też nie podano do publicznej wiadomości bliższych okoliczności popełnienia czynów zarzucanych oskarżonym.

Sąd uznał za winnych pięciu oskarżonych. Radosław K. i Marcin M. zostali skazani na kary po 15 lat pozbawienia wolności, Arkadiusz S. – na karę 12 lat pozbawienia wolności, a Łukasz P. i Krzysztof M. – na kary po 10 lat pozbawienia wolności. Sąd orzekł wobec tych oskarżonych także zakaz kontaktowania się w jakikolwiek sposób z pokrzywdzoną kobietą oraz zakaz zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 100 metrów przez okres 10 lat. Ponadto orzekł wobec Arkadiusza S., Radosława K., Marcina M., Łukasza P. i Krzysztofa M. pozbawienie praw publicznych na 5 lat i zobowiązał ich do zapłaty solidarnie na rzecz pokrzywdzonej 150 tysięcy złotych zadośćuczynienia.

Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

Więcej w sąd, wyrok
Sąd uniewinnił żonę oskarżoną o zamordowanie męża

Sąd Okręgowy w Olsztynie uniewinnił mieszkankę Reszla od zarzutu zabójstwa męża. Mimo że wyrok jest nieprawomocny Grażyna W. została zwolniona z aresztu. Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego...

Zamknij
RadioOlsztynTV