Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Parlament Europejski zawiesił działalność. Karol Karski: posłowie wrócili do swoich państw

Europoseł PiS prof. Karol Karski. Fot. P.Getka

Parlament Europejski zawiesił swoją działalność od tego tygodnia – poinformował w Porannych pytaniach Radia Olsztyn europoseł PiS z Warmii, Mazur i Podlasia prof. Karol Karski.

Kwestor Parlamentu Europejskiego dodał, że przerwanie prac miało ścisły związek z sytuacją epidemiologiczną w Europie:

Najpierw byliśmy przed decyzją, czy odbyć posiedzenie w Strasburgu. Jest to warunkowane traktatami, ale ze względu na zagrożenie epidemiologiczne we Francji, takie posiedzenie nie było wskazane. Została podjęta decyzja o przeniesieniu ubiegłotygodniowego posiedzenia do Brukseli. Okazało się, że zagrożenie zwiększa się w całej Europie. Posłowie wrócili do swoich państw.

Europoseł prof. Karol Karski dodał, że obecna sytuacja epidemiologiczna zmusi Unię Europejska do przesunięcia prac nad budżetem. W budżecie pojawią się też nowe zadania związane z ochroną epidemiologiczną obywateli Unii.

Gość Porannych pytań podkreślił również, że po zakończeniu pandemii koronawirusa bardzo prawdopodobne jest wprowadzenie ograniczeń w podróżowaniu na daleki wschód. Prof. Karski dodał, że ostanie epidemie w krajach Unii pochodziły z Chin:

Okazuje się, że tam mamy do czynienia z wylęgarnią wszystkich chorób, które przychodzą do Europy i rozprzestrzeniają się na cały świat. Mówimy nie tylko o SARS czy koronawirusie, ale także grypie – to wszystko pochodzi z tamtego obszaru.

Zdaniem prof. Karskiego ostatnie doświadczenia pokazują nam, że ograniczenie potoku ludzi w okresie chińskiego Nowego Roku może zupełnie przemodelować to, z czym od lat spotyka się świat.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Karolem Karskim

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Parlament Europejski, Karol Karski
Prace z kolekcji olsztyńskiego Biura Wystaw Artystycznych pojawią się w siedzibie Parlamentu Europejskiego

Z okazji setnej rocznicy powrotu Polski nad Morze Bałtyckie w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli odbędzie się niepowtarzalne wydarzenie artystyczne promujące polską sztukę. Na wystawie w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV